CHP'den mesaj: "4+4+4 Eğitim sistemini durdurmalıyız"

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü, milletvekilleri, il yöneticileri, ilçe başkanları, anneler, babalar, öğrenciler, eğitimciler, hekimler ve hukukçularla birlikte Sultanahmet Meydanı’nda 4+4+4 eğitim sistemini protesto etti.

Sultanahmet Meydanı’nda “Öğrenci, Veli, Öğretmen, Halkımızla Birlikte 4+4+4”ü Durdurmalıyız, 5 Çok Erken” pankartı açan ve aralarında küçük çocukların da bulunduğu kitle, sloganlar, alkışlar ve ıslıklar eşliğinde 4+4+4 eğitim sistemine karşı toplanan dilekçeleri vermek üzere Cağaloğlu’ndaki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar yürüdü.

Yürüyüşe, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, CHP Milletvekilleri Nur Serter, Sedef Küçük, Süleyman Çelebi, Mevlüt Arslanoğlu, Oktay Ekşi, CHP PM Üyesi İbrahim Yener, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanı Ali Gökçek, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, İlçe Başkanlarıve sivil toplum örgütlerinin üyelerinin de bulunduğu kitle Cağaloğlu’na ulaştığında grup adına açıklamayı yapan İstanbul Milletvekili Nur Serter yaptı.

Serter, 1. sınıfların ders başı yaptığını hatırlatarak, “Umarım onlar okuldan soğumazlar, özgüvenlerini yitirmezler” dedi.

Yeni yasanın Türkiye’ye dayatıldığını ve yasayla ilgili herhangi bir ön çalışma yapılmadığını savunan Nur Serter, yasanın daha önce pilot bölgelerde uygulanmadığını, okullarda kütüphane, laboratuvar, çok amaçlı salonların derslik haline getirildiğini ileri sürdü.

Serter, “Bu yoksulluklar içerisinde öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ancak ben 4+4+4’ün başlamadan bittiğini kamuoyuna ilan etmek istiyorum” dedi.

CHP İstanbul İl Örgütü Eğitim Sekreteri Füsun Sökmez ise yasaya itiraz dilekçelerinin, imzalarının ve yasayla ilgili bilgilendirme taleplerinin yer aldığı dosyayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edeceklerini ve çok sayıda imza topladıklarını söyledi.

Daha sonra, Serter ve Sökmez’in yanı sıra partili milletvekilleri Oktay Ekşi, Süleyman Çelebi, Mevlüt Aslanoğlu ve Sedef Küçük dosyayı teslim etmek üzere müdürlüğe girdi.

Çıkışta kısa bir açıklama yapan Sökmez, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ın kendilerini nezaketle dinlediğini ve taleplerini not aldığını belirterek 4+4+4’e karşı mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.

    Salı, 11 Eylül 2012 14:58

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica