CHP Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri,Hatay Reyhanlı'da

CHP Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu  Üyeleri, Akdeniz Bölge Sorumluları Nurlu Erkan ,  İlkay Budak beraberinde Adana il kadın kolları başkanı Rukiye Çinkılıç, yönetim kurulu üyeleri , Mersin il kadın kolları başkanı Nevin Zaimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri  Hatay Reyhanlı’da meydana gelen acı olayla ilgili ziyaretlerde bulunmak üzere, 20’ye yakın CHP’li kadın yöneticiyle bölgeye gittik. Reyhanlı da bizi karşılayan Hatay il kadın kolları başkanı  Şevleda Uzun’la ilçede halkla konuşup yaşananlarla ilgili bilgiler aldık.

 

Rüzgar Eken Fırtına Biçer. Sn. başbakan Suriye yönetimi ile ilgili olarak esip gürledikçe çıkan fırtına, vatandaşlarımızı vurdu. Bizler Reyhanlı’da  vatandaşlarımızın acılarını paylaşıp bir nebzede olsun azaltmak istedik. Bu acının tarifi yok.

Hatay Reyhanlıdaki acının, ihmalin temelinde yatanlar ve 61300 resmi nüfuslu Reyhanlı halkından çarpıcı söylemler ;

- Bu kadar terör olayı oldu ,niye sadece Reyhanlıda yayın yasağı kondu?

- 11 Eylül İkiz Kuleler Amerika 2 patlama -   11 Mayıs Reyhanlı 2 patlama.

- Dün CHP den 13 milletvekili vardı. Bugün CHP Genel Başkanı ve kalabalık bir heyet buradasınız. AKP den gelen hiç yok, Hatay merkezden dışarı çıkamıyorlar,  gelemiyorlar .

- Sınır kapısını 10 jandarma bekliyordu. Bu yaşanılanlar göz göre göre geldi.

- Kaymakam bir kaç gün önce Suriyeli mültecileri uyardı ;dışarı çıkmayın dedi. Bu nedenle ölenlerin içinde sadece 3 mülteci var. Ya bizi niye uyaran olmadı?

-Arap kökenli vatandaşlarımızdan ölülerinin mezarlarına toprak atarken attığı çığlıklar ‘’Allah yıkdağ ıhbarak Tayyip ‘’di. ’artık senin esamen okunmasın Tayyip’ olarak çevirdiler.

- 10 kayıp insanımız var.  Dersanede 3 öğrenci öldü.

-Hemen hemen herkes ; ölü sayısının  100’ün üstünde olduğunu , yüzlerce yaralı hastanelerde yoğun bakım üniteleri ve servislerde yatıyor. Söylemlerinde bulundular.

Gelinlik dükkanı olan anne 2 yavrusu ile hala sokaklarda. Çocuklar şokta, yan kuafördeki kan izlerini gösteriyorlar.Dükkanlarını boşaltmamışlar.

Acılar dinmez ancak , soğuyunca yapılamamış, yapılması gerekenler daha iyi görünecek.

Bombalamanın üçüncü gününde Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ,  beraberindeki heyet  ve bizler oradayken bina içindeki rögardan biri çocuk ,2 vatandaşımızın daha resetleri çıkarıldı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bölgede incelemelerde bulundu. Hastanelerde yatan yaralıları ziyaretten sonra Hatay valisinden bilgi alarak merkezde il binası önünde kurulan platformdan halka seslendi.

    Çarşamba, 15 May 2013 13:07

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica