Adaylarımıza destek

Yerel Seçimlere Giderken Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu alanlarda, Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan yerel seçim çalışmaları kapsamında görevlendirildiği illerde ve kadın adayların bulunduğu bölgelerde çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamın da kadın adayların olduğu Konya Bozkır, Karaman, Mersin Gülnar, Osmaniye Bahçe, Adana Karaisalı'da da çalışmalarını tamamladı.

Konya Bozkır'da adayımız Ayşe Kadıoğlu ile esnaf ve ev ziyaretleri yaptık.

Karaman il başkanlığında bizleri bekleyen partililerimizle buluştuk. Örgütle yaptığımız sohbetin ardından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında yaptıkları programın ön hazırlıklarına yardım ettik. Sabah saatlerinde etkinliğe destek vermek için gelen Selvi Kılıçdaroğlu ve İstanbul Vekilimiz Ayşe Eser Danışoğlu ile birlikte Karaman İl binamız önünde bekleyen partililerimizle buluşarak, Atatürk parkına doğru sloganlar atarak yürüdük. Karaman sokakları kadınlarımızın coşkuyla attıkları sloganlarla yankılandı. Meydanda çelenk koyma töreniyle başlayan program sırasıyla il kadın kolları başkanı Meral Ünal, Karaman belediye başkan adayı Merih Ünver, Selvi Kılıçdaroğlu, Ayşe Eser Danışoğlu ve Hilal Dokuzcan'ın konuşmaları sonrası hep birlikte gökyüzüne balonlar uçurdular. Selvi Kılıçdaroğlu, Ayşe Eser Danişoğlu, Karaman adayı Merih Ünver,  Güneyyurt adayı Seher Güleç Gücal ve programa katılan kadınlarımızla Karaman sokaklarında yürüdük, kadınlara karanfil ve özel paketlenmiş elmalar dağıttık. Esnaf ziyaretleri, Pazar yeri ziyaretleri ile Karaman çalışmamızı tamamladık.

Mersin Gülnar İlçe belediye Başkan Adayı Fatma Halide Ak Gülcan ve ilçe başkanlığının ortak düzenlediği 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine katıldık. İl kadın kollarımızın da hazır bulunduğu etkinlik de salon Gülnar'lı kadınlarımızın desteği ve katılımıyla adeta şölen havasında geçti. Etkinlikte İl kadın kolları Başkanı Nevin Zaimoğlu , Belediye başkan adayı Fatma Halide Ak Gülcan ve Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan' da birer konuşma yaptılar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Silifke ve  Mersin mitinglerine katıldık.

Osmaniye Bahçe Belediye Başkan Adayı Hülya Sağlam ve örgütümüzün davullu zurnalı karşılamasıyla ilçeye giriş yaptık. Bahçe halkının da katılımıyla seçim ofisi açılışını gerçekleştirdik. Esnaf ziyaretleri ve araçlarla konvoyla bahçe sokaklarında ilerledik. Osmaniye Düziçi'nde bizi bekleyen partililerimizle adayımız Alper Öner'in  seçim ofisinde buluştuk. Yoğun ilgiyle karşılaştığımız Düziçi nin heyecanı ve enerjisi bizleri etkiledi.  Toplantı sonrası Osmaniye  adayımız Mimar Haydar Aktürk’ün merkez seçim ofisi ziyaretimizi yaptık.

Karaisalı Belediye Başkan Adayı İlhan Şahin'e seçim çalışmalarında destek olmak için Adana'ya geldik. Büyükşehir belediye başkan adayı Yıldıray Arıkan'ın merkez seçim ofisinde bizleri bekleyen kadın örgütümüzle küçük bir toplantının ardından, konvoy halinde Karaisalı'ya adeta çıkarma yaptık. Adayımız İlhan Şahin'le Karaisalı girişinde buluşarak, ev ziyaretleri, kahve ziyaretleri, esnaf ziyaretleri yaptık.

Adaylarımıza başarılar dileriz...

    Cuma, 14 Mart 2014 11:53

Bağlantılı Konular