Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığlılarla buluştu

"İki belediye başkan adayımızın başı kapalı. Birisi Kovancılar'da birisi Afyon'da. Biri doğuda biri batıda. İnşallah, güneyde de kuzeyde de olacak. İnşallah, Türkiye’nin her tarafında kadınlar belediye başkan adayı olacak"


Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde konuştu ve İnsana hizmet etmeyi her zaman en büyük görev olarak bildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, siyasete girdiği gün mal varlığını kendisinin ve CHP’nin internet sitesine koyduğunu, kazandığı her kuruşun da alın terinin karşılığı olduğunu belirtti.

Hiçbir zaman yolsuzluklara göz yummadığını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, "Harama ortak olmadım, helalden yana oldum. Siyaseti de böyle yaptım. Rahmetli babam "sen doğru dur, eğri belasını bulur" derdi. Doğruluktan ayrılmadım. Gün geldi çok güzel şeyler yaptık. "Cumhuriyet Halk Partisi, Sivas'ın ötesine gidemez" derlerdi. Her tarafa gidiyorum. İlk gelişimde Kovancılar’da bir kardeşimiz bana yumurta attı. Hemen yanına gittim, hiçbir zaman onu suçlamadım ve suçlamak istemem. "Onun demokratik hakkıdır, varsın o da bana yumurta atsın, canı sağolsun" dedim. Çünkü ben vatandaşımı seviyorum, insanımı seviyorum, insanlarımdan yanayım” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin istediği siyasi partiye oy verebileceğini belirterek, şunları söyledi:
"Oyunuzu kullanırken dikkatli olun, elinizi vicdanınıza koyun ve oyumuzu, tercihimizi öyle kullanalım. Yalancıdan siyasetçi olmaz. Yalancı, halkı kandıran adamdan siyasetçi olmaz. Vatandaşa "siyasetçiye güveniyor musun" diye sorduğumuzda; "hayır güvenmiyoruz, bize yalan söylediler."… O zaman yalan söylemeyenden, doğruyu söyleyenden yana tavır koymanız lazım. ‘Bu ülke güzel bir ülke mi?’ Evet. "Huzur içinde yaşayacak mıyız?" Evet. Zengin bir ülkeyiz. Beritan aşiretinin bu bölgede ne kadar önemli olduğunu çocukluğumdan beri biliyorum. Beritan aşiretinin önündeki engeli kaldırın, bırakın Ortadoğu'yu vallahi Avrupa'yı doyurur ama engel getiriyorsunuz, yaylalara el koyuyorsunuz. Hayvancılık yapmasına engel oluyorsunuz, köylünün alın terinin karşılığını almasına engel oluyorsunuz. Namus sözü, ben hiçbir zaman Avrupa'dan saman, canlı koyun ithal etmeyeceğim. Ülkemizde yok mu?"

Alandaki vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sandığa gideceksiniz, hangi partiye oy verirseniz verin, tek istediğim harama ortak olmayın, tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyene ortak olmayın. Bakın "ben mal varlığımı açıkladım" dedim. Bu ülkeyi yöneten zat, mal varlığını açıklıyor mu? "Yırtık ayakkabıyla siyasete girdim" diyordu, eyvallah. Peki kardeşim yırtık ayakkabıyla siyasete girdiysen bu milyon dolarlar ne? Bu milyar dolarlar ne? Çocuğumun evinde 1 milyar dolar nakit para yok. Benim genel başkan yardımcılarımın evinde 1 milyar dolar nakit para yok. Ertesi gün dağıt dağıt 30 milyon avro kaldı, böyle bir para da yok. Nasıl para var, alın teriyle kazandığım para var. Varsa param zaten bankada, niye evde saklayayım."

Kemal Kılıçdaroğlu görüşlerini açıklarken, 25 yıldır başörtüsü üzerinden siyaset yapıldığını hatırlatarak, "Kadının ister başı açık olsun, ister kapalı olsun. Bütün kadınların başımın üstünde yeri var. Kadınlar daha fazla siyasete girsin istiyoruz. Bu dönemde 53 kadın belediye başkan adayımız var. Hiçbir partide olmadığı kadar. İki belediye başkan adayımızın başı kapalı. Birisi Kovancılar’da birisi Afyon'da. Biri doğuda biri batıda. İnşallah, güneyde de kuzeyde de olacak. İnşallah, Türkiye’nin her tarafında kadınlar belediye başkan adayı olacak" dedi.

    Pazartesi, 17 Mart 2014 13:54

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica