Dokuzcan ülkemizde artan kadına şiddet ve kadın cinayetleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı

Kadın cinayetleri,  evde, sokakta, çarşıda, pazarda işyerinde,  her yerde, her an yaşamımızı tehdit eder hale gelmişken, kadın örgütlerinin de belirlediği cinayetleri önleyebilecek temel şartları doğrultusunda acil bir eylem planı oluşturulması gerekmektedir.

Devamını oku...

2. İstanbul Kadın Yerel Yöneticiler Buluşması

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı öncülüğünde başlayan, İstanbul il kadın kolunun organize ettiği kadın yerel yöneticiler buluşması'nın ikincisi Kadıköy Belediyesinin misafirliğinde gerçekleşti. Toplantı da, Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, MYK Üyeleri, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt  Nuhoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, kadın belediye meclis üyeleri, ilce kadın kolları başkanları, kadın belediye başkan yardımcıları  hazır bulundu.

Devamını oku...

CHP Kadın Kolları Şilili madenciler ile buluştu

Demokrasi Denetçileri Derneği'nin ülkemize davet ettiği ve Soma faciasının unutulmaması amacıyla "Şili'yi hatırla Soma'yı unutma" sloganıyla düzenlendiği çalışmalar kapsamında Türkiye'ye gelen Şili'li madenciler ile Ankara'da buluştuk.

Devamını oku...

Babalar gününü kutlamıyoruz

Öyle bir yer var ki,
Babalar Günü'nde, çocukların gözlerinde hüzün ve gözyaşı olacak. Adı "SOMA"
Türkiye, tarihindeki en büyük maden facialarından biriyle yüz yüze kaldı.

Devamını oku...

Kadın vekillerimiz Diyarbakır'da anneleri dinledi

CHP Milletvekillerimiz Melda Onur ve Candan Yüceer, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla, çocukları dağa götürüldüğü gerekçesiyle Diyarbakır'da eylem yapan aileleri ziyaret etti. CHP Kadın Kolları MYK üyemiz İlknur Savcı Diyarbakır'da vekillerimizin çalışmalarına destek verdi.

Devamını oku...

İstanbul kadın belediye meclis üyelerimizle buluştuk

CHP İstanbul İl Kadın Kolları'nın düzenlediği toplantıda İstanbul Kadın Belediye meclis üyelerimizle bir araya geldik. Toplantıya katılan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Soma için CHP Kadın Kollarının yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Devamını oku...

SOMA'dayız

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Soma'da maden faciasının olduğu bölgeye tekrar giderek madende hayatını kaybetmiş şehitlerin aileleriyle buluştu.

Devamını oku...

Acının adı Soma'dayız

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası hepimizi derinden üzdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri ve Milletvekillerimizle Soma'ya ilk ziyaretimizi Akhisar Devlet Hastanesi'ne yaptık. Soma'daki kömür ocağından yaralı olarak çıkarılan madencileri ziyaret ettik. Başhekim Erol Karaca'dan da yaralıların durumu hakkında bilgi aldık. Daha sonra Soma'ya geçerek maden ocağında çalışan işçiler ve işçi yakınlarıyla görüştük, taziye ve ziyaretlerde bulunduk.

Başımız sağolsun.

Devamını oku...

Ali İsmail Korkmaz davası 14 Temmuz'a ertelendi

2 Haziran'da Eskişehir'deki Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasının ikinci duruşması, Kayseri'de yapıldı. Olayın görgü tanıkları o gün yaşananları anlatırken salonda duygusal anlar yaşandı. Görgü tanığı bütün sanıkları teşhis etti. Mahkeme, tutuklu sanıkların tahliye taleplerini reddederken, duruşma 14 Temmuz'a ertelendi. Kayseri'de görülen davayı milletvekillerimiz, kadın kolları MYK üyelerimiz'de duruşmaya katılarak yakından takip ettiler.

Devamını oku...

CHP KKTC Gençlik Örgütü 2. Eğitim ve Dayanışma Kampı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan gençlik örgütünün düzenlediği kampa katıldı. 08-09-10 Mayıs tarihlerinde ki kampta dünyada ve günümüz Türkiyesi'nde kadın ve gençlik sorunları ile Gezi parkı süreci ele alındı.

Devamını oku...

Yandex.Metrica