Gürsel Tekin Ali İsmail Korkmaz'ı anma töreninde

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 2 Haziran 20130'te Gezi Parkı eylemleri sırasında saldırıya uğrayan ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz için Eskişehir'de düzenlenen anma törenine katıldı.

Karanfil bıraktıktan sonra konuşan Gürsel Tekin, polislere seslendi. Tekin, "Gezi Parkı olaylarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, talimatı kendisinin verdiğini belirtmesine rağmen ne gariptir ki bu polislerin tamamı sürgüne tabi tutuldu. Bir kısmı şu anda cezaevlerinde, bir kısmı yurtdışına kaçmak zorunda kaldı, çoğu da emekli oldu. Polis kardeşlerime sesleniyorum; İktidarların kirli oyunlarına, kirli tuzaklarına alet olmayın. 90'lı yıllardaki polis ağabeylerinize bakın. Onlar da aynı durumda. İktidarın kirli oyuncağı haline gelirseniz sürgüne tabi tutulursunuz, yok sayılırsınız, cezaevlerine atılırsınız.

Sizin yapmanız gereken, devletin temel görevi, kolluk kuvvetlerinin temel görevi insanların can güvenliğinin garantisidir. 19 yaşındaki gencecik bir çocuğu öldürebilecek kadar haksızca, insanlığını kaybetmiş devlet memurlarını düşünmek bile istemiyorum. 19 yaşında bir fidan. Güvenlik kamera görüntülerini izlerken hepimizin yüreği paramparça oldu. Nereye kaçacağını bilmiyor. Ama Ali İsmail Korkmaz'ları asla unutmayacağız. Ruhu şad olsun" diye konuştu.

    Pazar, 10 Temmuz 2016 18:13
Yandex.Metrica