Gürsel Tekin'den suç duyurusu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin TMSF hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile birlikte Çağlayan Adliyesi'nde TMSF hakkında suç duyurusunda bulunan Gürsel Tekin bir basın açıklaması da yaptı.

Devletin kurumlarının ciddiyet içerisinde çalışması gerektiğini belirten Gürsel Tekin, "Bugün TMSF'nin son yıllardaki uygulamalarıyla ilgili suç duyurusunda bulundum. Örneğin, uzun sürdir kamu adına el koyulan, bunlar biliyorsunuz aynı zamanda bağımsız kuruluşlardır. Bağımsız kuruluşlar iktidarların arka bahçesi gibi kullanılamaz. Bugüne kadar ellerindeki gayrımenkul ve arsaların nasıl satıldığını, satılan arsaların satıldıklan sonra imar uygulamalarıyla, plan tadilleriyle nasıl bir ranta dönüştüğünü ve bu ranttaki bedellerin kimlerin cebine girdiğini araştıracağız.

Yine TMSF'nin elinde olan gazete ve televizyonların nasıl satıldığını, kime satıldığını, satılan gazete ve televizyonlarının protokollerinin yapılıp yapılmadığını, bu satış esnasında orada çalışan yüzlerce basın emekçisinin işine hangi gerekçelerle son verildiğini kamuoyu merak ediyor. Yine en son bir televizyon kanalının 5-6 ay önce satılıp daha sonra tekrar el konulmasını doğrusu anlamış değiliz. " dedi.

Gürsel Tekin aynı zamanda TMSF'nin elindeki basın kuruluşlarının uygulamalarının tarafsızlığının kalmadığını, iktidarın haberlerinin dört buçuk dakika verilirken ana muhalefete 30 saniye ayrıldığını dile getirdi.

Gürsel Tekin ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleriyle birlikte  saat 14:30'da Galatasaray Lisesinin önünde kent mağdurlarının yanında olacaklarını dile getirerek, "Kent mağdurlarının nasıl tecrit edildiğini, daha önceki uygulamalarda Tarlabaşı'nda, Sultan Mahallesinde, Sulukule'deki uygulamaların burada da, insanların nasıl organize bir şekilde tecrit edildiğini sizlerle paylaşacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 06 Haziran 2014 12:05
Yandex.Metrica