"Paranızı çalanlar, reyinizi çalamayacak mı?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu'nun Kalamış'ta düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıda partililerle bir araya gelen ve bir konuşma yapan Gürsel Tekin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Türk siyaseti yolsuzluktan çürümüş, kirlendiği için demokrasi yok. Sözde demokrasinin önünü açıyor gibi parça parça Türkiye'yi budadılar. Darbe dönemlerinde bile iktidar gizli müdahale ederdi, bunlar açık açık hukuka müdahale ediyor." dedi.Hükümetin yavaş yavaş otoriter yapıya geçtiğini belirten Gürsel Tekin, "Türkiye aşama aşama tek kişinin iradesine kalır duruma gelecek." diye ekledi.

30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye'nin kaderini tayin edecek süreç olduğunu dile getiren Gürsel Tekin, " Seçim sonuçları ile ilgili kuşkularım ve kaygılarım var. Sıkı yönetimli dönemlerde seçim sonuçlarının nasıl gelişeceğiniz tahmin ediyoruz. Kim güvenliğini sağlayacak seçimlerin güvencesini? Bizim seçmenimizin reyinin güvencesi kim olacak? Bütün partilerin seçim sürecini dikkatle takip etmesi gerekir. Paranızı çalanlar, reyinizi çalamayacak mı? Reyini kullanan her arkadaşımız akşam saat beşe kadar o bahçede beklemek zorunda. Bu ülkenin geleceği için reylerimize sahip çıkacağız. Aksi takdirde olup bitenleri düşünmek istemiyorum.
 
Yurttaşların bu iktidara ders vereceğini biliyorum. Onlar da bildiği için sıkı yönetimli döneme geçtiler.  Ankara'nın altı ilçesinde sıkı yönetim ilan edildi. Bu uygulamanın tehlikesini farkına varmak bizlere düşüyor. Ayın 30'unda tüm ilçe teşkilatı, milletvekilleri sandık görevlisi olacağız. Örgütlerimizin tamamı ve yurttaşlarımız vatani görev yapacaktır. Çünkü o gün Türkiye'nin dönüşüm günü olacak."
dedi.

Gürsel Tekin daha sonra Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu'nun örnek bir belediyecilik yapacağı inancı içerisinde olduğunu belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Aykurt Nuhoğlu ise yaptığı konuşmada, "Bizler sorunların mahallelere hapsolduğu, çözümsüzlüğün kanıksandığı değil, somut, köklü çözümlerin hayata geçirildiği bir ilçede yaşamayı hak ediyoruz.Bir çok sivil girişimle işbirliği halinde Kadıköy'ü yaşatmaya hazırız." dedi ve sorunların gerçek sahiplerinden uzak çözümlendiği bir yönetim biçiminin parçası olmayacaklarını dile getirdi.

    Cumartesi, 22 Şubat 2014 14:30
Yandex.Metrica