"Halk TV Ödülleri" sahiplerini buldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Halk TV Ödül Töreni gecesine katıldılar.

Ödül törenine Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin, Umut Oran, CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Milletvekilleri Kamer Genç, Melda Onur, Süleyman Çelebi, Kadir Gökmen Öğüt, Mevlüt Aslanoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, gazeteciler Soner Yalçın, Hulki Cevizoğlu, Nihat Genç, Mustafa Mutlu, tiyatrocular Haldun Dormen, Müjdat Gezen, sanatçı Nejat Yavaşoğulları, Ali Rıza Binboğa, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuk katıldı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Halk TV Ödülleri" töreninde Duman grubuna layık görülen "Yılın En İyi Grubu" ödülünü kendi elleriyle takdim etti. Duman Grubu'na ödülünü takdim eden Kemal Kılıçdaroğlu, sanatın gücünü ortaya koymak amacıyla, Üç Silahşörler kitabının yazarı Alexandre Dumas'la ilgili bir anekdotu aktardı. Kılıçdaroğlu, sanatın ve sanatçının toplum için çok önemli olduğunu anlatarak, sanatın bir toplumun yaşam kalitesini belirlediğini, sanatı ve sanatçıyı yüceltmenin her aydının, gazetecinin, bireyin mutlak görevi olduğunu vurguladı. "Biz, sanatı ve sanatçıyı seviyoruz. Onlar güzel eserler yaptılar, biz de onları keyifle dinledik, dinliyoruz." diyen Kılıçdaroğlu, Halk TV'nin Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında 24 çalışanıyla Türkiye'nin gündemini değiştirdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, 24 kişinin sadece Türkiye'ye değil bütün dünyaya seslerini duyurduğunu ifade ederek, o dönemde bazı medya organlarının "korktuğunu, penguen gösterdiğini" ancak Halk TV çalışanlarının haberlerinin arkasında durduğunu dile getirdi. Birilerinin korktuğu için Halk TV'ye reklam vermediğini öne süren Kılıçdaroğlu, halkın desteği olduğu sürece kanalın yoluna devam edeceğini bildirdi.

Haber: Gerçek Gündem

    Pazartesi, 03 Şubat 2014 10:06
Yandex.Metrica