CHP'den Ara Güler'e ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu, yoğun bakım servisinde tedavi gören Ara Güler'i ziyaret etti.

Tekin ve Tanrıkulu, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Ara Güler'i ziyaretlerinde, yakınlarından ve doktorlarından bilgi aldı.

Hastaneden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Tekin, Ara Güler'in sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Tekin, "Önemli sorunlardan bir tanesi şeker. Bu sorunu olduğu için kontrol altında. İnşallah önümüzdeki günlerde yoğun bakımdan çıkarılacağı bilgisini aldım." dedi.

Gürsel Tekin, Ara Güler'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Pek değerli Sayın Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na hürmet ve muhabbetlerimle" yazarak, "İstanbul'u Dinliyorum 1950-2010" isimli kitabını imzaladığını belirterek, kitabı gazetecilere gösterdi.

Ara Güler'in sağlık durumu
Genel Yoğun Bakımı Ünitesi uzman doktorlarından İlhan Ocak da Ara Güler'in sağlık durumuna ilişkin gazetecilere bilgi verdi.

Ara Güler'in kronik böbrek yetmezliği olduğunu ve o nedenle de diyalize ihtiyacı olduğunu belirten Ocak, "Başka bazı sıkıntıları dolayısıyla tansiyonunun düşük seyretmesi sebebiyle bu diyaliz programlarını daha çok yoğun bakım koşullarında yapıyoruz. O nedenle zaman zaman yoğun bakıma alıyoruz. Diğer parametreleri normal. Diyaliz programı bittikten sonra da bir iki gün içerisinde tekrar servise çıkaracağız. Bilinci açık, kendisiyle konuşuyoruz. morali yerinde" dedi.

Bir gazetecinin "Ara Güler, ne zaman taburcu edilecek?" sorusuna Ocak, "Bir kaç kez servise çıkardık. Bu diyaliz ihtiyacı arttığı dönemde tekrar aşağıya aldık. Servise çıkarıldıktan sonra çok uzun süre kalacağını sanmıyorum." karşılığını verdi.

Haber: AA

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 24 Ocak 2014 13:12
Yandex.Metrica