Gürsel Tekin, Kurban Pazar'ını ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bazı partililerle birlikte sabah saatlerinde Ümraniye Hekimbaşı hayvan pazarına gelerek, buradaki kurbanlık hayvan satan vatandaşlar ile sohbet etti.

Pazarı gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyen Tekin, ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İktidarın Türkiye'de herkesi kendisine uydurduğunu söyleyen Gürsel Tekin, "Burada yaklaşık 1 saattir geziyoruz. Burada konuşulanların, ciddi iddiaların normal bir ülkede vahim olması gerekiyor. Eğer normal bir ülkede bir yurttaş, 'elimde belgem var. Şap hastalığı içinde olan hayvanların gece yarısı nasıl karşıya (Avrupa Yakası) geçtiğini söylüyorsa' ve bu ciddi bir iş değilse ben şaşırıyorum. İkinci bir konu, sağlık kontrolünden geçirildiğini gösteren hayvanların kulaklarındaki küpelerin adeta pazarda satılır gibi buradaki yurttaşlarımız biliyor." diye konuştu.

"Önümüzdeki günlerde CHP'nin adaylarıyla, projelerini görürüz"
Bir gazetecinin "Siz aday adayısınız, gazeteci Can Ataklı aday adaylığını açıkladı. Sarıgül'ün durumu belirsiz. Bu konuya açıklık getirir misiniz?" şeklindeki soruya Gürsel Tekin, "Öteki Türkiye'nin sıkıntılarının doruk noktada olduğu bir yerde önümüzdeki dönemde herkes merakla CHP'nin adayının kimin olduğunu söylemesi bir tarafta iyi niyetli bir şey olarak görüyorum, ancak bir tarafta da Türkiye'nin gerçek gündemini ötelemek için sorulan sorular olarak görüyorum. 90 yıllık siyasi bir parti bugüne kadar hangi yöntemlerle adayını belirlemişse bundan sonra da adayını o şekilde belirleyecek. Konuşacaksak ne olur İstanbul'un sorunlarını konuşalım. İstanbul'un sorunlarını konuşarak yapabileceğimiz çok şeyler var ve İstanbullu da çok memnun olur." şeklinde yanıt verdi.

"Sarıgül'ün adaylığı için net bir şey söyleyebilir misiniz?" şeklindeki soruya Tekin, "Burada ciddi meseleler var. Önümüzde bir kurban bayramı var. Kurban bayramına ilişkin sorularınız varsa onlara cevap verelim. İnşallah önümüzdeki günlerde CHP'nin adaylarıyla, CHP'nin projelerini görürüz." şeklinde yanıt verdi.

"Her türlü işi yaptım ama siyasette adam satmadım"
Ümraniye'de çok ciddi mülkiyet sorunu olduğunu anlatan Gürsel Tekin "2B mağduru binlerce yurttaşın bayramdan sonra evlerinden tahliye edilebilecek durumda. İnşallah aday adaylığımı ötekileştirilmiş, yok sayılmış kent mağdurlarıyla, vatandaşlarımızla birlikte açıklayacağım. Sayın başbakan 1994 yılında 'Ben de gecekonduda oturuyorum' demişti. Şimdi ben sayın başbakana soruyorum; şimdi gecekonduda oturan vatandaşlarımız için ne düşünüyorsunuz?" diye konuştu.

Tekin, internette bazı haber sitelerinde gördüğü haberlerde kendisiyle ilgili yapılan yorumlar hakkında da konuştu. Gürsel Tekin, "Benimle ilgili yapılan yorumların arka planını çok iyi bildiğim için onu uygun bir zamanda kamuoyuyla paylaşacağım. Kafasında soru işareti olan insanlara şunu söyleyebilirim; 'Evet ben köylü çocuğuyum. Meydanlarda mal sattım, koyun sattım ve ticaret yaptım. Her türlü işi yaptım ancak siyasette adam satmadım. Bunu herkes böyle bilsin." dedi.

Başbakan'a hediyelik boğa
Öte yandan aynı hayvan pazarında, Muş'un Korkut ilçesinden geldiğini söyleyen Kemal Arat adlı hayvan satıcısı başbakana hediye etmek istediği yaklaşık bir ton ağırlığındaki boğayı gazetecilere gösterdi. Arat, "Sayın Başbakanımız bizim memleketimizde her şeyi yaptı. Yollarımızı, okullarımızı yaptı, suyumuzu getirdi. Onun için bu danayı başbakana hediye için getirdik. Hediye edeceğim kendisine ancak ulaştıramıyorum." diye konuştu.

Haber: DHA

    Cumartesi, 12 Ekim 2013 18:52
Yandex.Metrica