Tekin, soruşturma açılan belediye başkanlarını sordu

Genel Başkan Yardımcımız Gürsel Tekin, 13 Temmuz 2011 tarihinde, Esenyurt Belediyesi’nin İstanbul Belediyesi’nden kaynaklandığı iddia edilen imar sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Tekin’in İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

1. 29 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar hangi Belediye Başkanları hakkında “Soruşturma İzni” verilmesi için rapor düzenlenmiştir?

2. Hakkında “Soruşturma İzni” verilmesi yönünde rapor düzenlenen Belediye Başkanlarının hangileri için İçişleri Bakanı tarafından soruşturma izni verilmemiştir? Soruşturma izni verilmeyen belediye başkanlarının mensup oldukları siyasi partilerin dağılımı nasıldır?

3. “Bakan Oluru” ile “Soruşturma İzni” verilen Belediye Başkanları’nın mensup oldukları siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?

4. 29 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar Mahalli İdareler Kontrollerinin Araştırma, Araştırma-Ön İnceleme, Disiplin Soruşturması, Ön İnceleme, Özel Denetim yapmadığı belediye var mıdır? Var ise bu belediyeler hangileridir? Mahalli İdareler kontrollerinin hiç gitmediği belediyelerin, belediye başkanlarının mensup olduğu siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?

    Çarşamba, 13 Temmuz 2011 12:40
Yandex.Metrica