Gürsel Tekin Marmara Park inşaatında hayatını kaybedenler için açıklamada bulundu:"Kınıyoruz!"

11 Mart'ta Esenyurt Marmara Park AVM inşaatında 11 işçi ihmal ve güvencesizlikten dolayı yanarak hayatını kaybetti. Ölümlerinin 1. yılılında, bu yer en iyi avm seçildi.

Geçtiğimiz yıl 11 Mart’ta Esenyurt Marmara Park AVM inşaatında ihmal ve güvencesiz iş koşulları nedeniyle yanarak hayatını kaybeden 11 işçi, ölümlerinin 1. yılında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOKİ Başkanı Haluk Karabel, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve ünlü müteahhitler Süleyman Çetinsaya, Gökhan Çetinsaya, Ömer Faruk Kavurmacı, Haydar Özkan ve Ali Ağaoğlu’nun da katıldığı Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda (MIPIM) Marmara AVM’nin en iyi alışveriş merkezi seçilerek anıldı!

Bizler, durmadan usanmadan, her gün 5 işçinin öldüğü Türkiye’de Başbakan ve Çalışma Bakanı Faruk Çelik’i konunun üzerine gitmeye, işçi ölümlerini durdurmaya çağırmaktayız. Ama görüyoruz ki, bizlerin, sivil toplum örgütlerinin ve sendikalarının çağrılarına kulak tıkayan AKP hükümeti yetmezmiş gibi, katillerin ödüllendirilmesine alkış tutuyor!

Bu tutumu şiddetle kınıyor ve bir kez daha AKP Hükümeti’ni göreve çağırıyoruz!

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 15 Mart 2013 16:51
Yandex.Metrica