"AKP yeni tuzak peşinde"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kadıköy İlçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyerek, AKP'nin esnaf ve halkı karşı karşkıya getirmeye çalıştığını söyledi.

Toplantıya CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi ve Parti Meclisi üyesi Sevnur Yıldırım da katıldı.

Toplantıda Gezi direnişi sonrası hükümetin direnişçileri karalama peşinde olduğunu savunan Gürsel Tekin, hükümetin yeni bir organizasyon içinde olduğunu belirterek, Gezi direnişini itibarsızlaştırmak için hükümetin yeni bir tuzak kurduğunu söyledi.

Partisinin Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Tekin, AKP hükümetinin Gezi direnişi sonrasında esnafla halkı karşı karşıya getirmeye çalıştığını organizasyonun başında da AKP'li Kadir Akgün olduğunu iddia etti.

Tekin açıklamalarına şöyle devam etti:
"Gezi direnişi ile bu ülkenin gençleri bir diktatöre gerekli dersi vermiş ve onun diktatör kimliğini bütün dünyaya duyurmuşlardır.

Bu diktatör provokasyonlar yapmış 'camide içki içildi, Kabataş iskelesinde başörtülü bir kadına 70 – 100 kişi saldırdı' iftiralarında bulunmuş ama bu iftiralara hiçbir sağduyulu yurttaş itibar etmemişti. Çünkü Recep Tayip Erdoğan’ın bir yalancı olduğunu artık bütün dünya kabul ediyordu.
Palalı adamları, eli sopalı, bıçaklı yandaşlarını piyasaya sürdü. Onların da provokasyonlarına halkımız itibar etmedi.

Şimdi bir yandaşı aracılığı ile esnafı kışkırtmaya çalışıyor. Aldığımız duyuma göre bu kışkırtmayı kısa adı TESKOMB olan kuruluşa yaptıracaklar. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği.

Bu kuruluş büyük bir kampanya düzenliyor. Kampanya pazartesi günü Taksim Meydanı’nda düzenlenecek toplantıyla start alacak.

'Gezi eylemlerine son, esnaf yüzde yüz zararda' gibi profesyonel bir reklâm şirketiyle anlaşmışlar. Kampanyanın İngilizce versiyonu da tasarlanmış.

Bu kuruluşun Başkanı Kadir Akgün. Önceki dönem Yozgat AKP Milletvekili.
Buradan esnaf kardeşlerime sesleniyorum. İzlediği ekonomik politikalarla sizi bitiren adamın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.
Atılan her gaz bombası, sıkılan her plastik mermi, sadece gençlerimize değil, esnafa da zarar vermiştir.
AVM’lerle ilgili yasayı Meclise getirmeyip, esnafı siftahsız bırakan, binlerce esnafın kepenk kapatmasına yol açan politikanın mimarı Recep Tayip Erdoğan’dır.

Bugün emekli olup, aldığı emekli aylığı ile geçinemediği için işine devam eden emeklinin aylığından, her ay yüzde 15 kesinti yapılmaktadır. Bunun mimarı da Erdoğan'dır.

Sigorta prim borcu olan esnafa, eşi ve çocuklarına sağlık hizmetini yasaklayan Kanunu çıkaran RTE’dır. Borcu olanı ölüme mahkûmeden kişi, şimdi canını kurtarmak için esnafın ipine sarılıyor, yandaşlarını piyasaya sürüyor.

Erdoğan'ın icra dosyalarından haberi var mı Esnafın borcundan haberi var mı?
Bankaların haczinden haberi var mı?
Esnafın parasıyla Tayyip Erdoğan kurtarılacak. Esnaf borç batağında, icra kıskacında Erdoğan can derdinde."

Haber: Gerçek Gündem

    Pazar, 14 Temmuz 2013 12:47
Yandex.Metrica