Gürsel Tekin: "Postacılar koçan koçan borç tebligatı dağıtıyor"


CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Beykoz'da ikinci derece sit alanı olan orman arazisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'özel eğitim alanı' olarak imara açılmasına ilişkin söz konusu arazi önünde basın açıklaması yaptıktan sonra Tuzla Mimar Sinan Mahallesi'nde alan çalışamalarına devam etti.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, saha çalışamalarına Beykoz'dan sonra Tuzla'da devam etti. Tuzla Mimar Sinan Mahallesi'nde esnaf ziyareti yapan Tekin, girdiği bir kahvehanede karşılaştığı postacının elinde gördüğü tebligatları basın mensublarına göstererek "İşte yeni Türkiye'nin hali bu. Hergün binlerce vatandaşa koçan koçan borç tebligatı gidiyor. Ekonomiyi yönetemeyen, yurttaşı borçlandırıp mağduriyetini suistimal eden bu hükümet miadını doldurmuştur. Alın terini kimsenin peşkeş çekmesine izin veremeyiz, milletin malını millet iade edeceğiz." ifadesini kullandı.
 
Gürsel Tekin, Tuzla'daki saha çalışması sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü'nün virane haldeki binasıyla karşılaşınca "Belediyenin Çevre Koruma Müdürlüğü korunmaya muhtaç bir halde. Bu kurum için "bir çerez parası" yok muydu da bu halde bıraktınız?" dedi.
 

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 27 May 2015 16:20
Yandex.Metrica