Gençler, umut tacirliği mağduru!

AKP'nin kölelik sisteminin "sözde" projeleri yeni mağdurlar yaratmaya devam ettikçe, bizler de temel bir insan hakkı olan çalışma hakkının düzenli olarak ihlal edildiğinin, özellikle genç yurttaşlar üzerinden umut tacirliği yapıldığının altını çizmeye ısrarla devam edeceğiz.

Görünen o ki bin bir emekle üniversite sınavını kazanan ve zorluklarla üniversitelerde okuyan gençlerimiz iş bulamayıp ya da atanamayıp işsizlik gerçeğiyle yüz yüze kaldığı ayıbı AKP'nin yüzünü kızartmaya yetmiyor!

Sayıları 10 bini bulan üniversite mezunu genç,  iş ve meslek danışmanı olabilmek adına iş gücü piyasasında olmayan bireyler için son derece yüksek meblağlara eğitimler alıp yine de işsizlikle mücadele ediyor.

Düşünün bir kere İş ve Meslek Danışmanısınız ama kendiniz işsizsiniz!

"Her işsize bir danışman getirmek" hükümetin seçim vaatlerinden biriydi. Peki, altyapısı yeterli mi, nitelikli personele sahip mi? Nasıl bir çalışma sistematiği uygulanacak, ne gibi yöntemler geliştirilecek?  gibi noktalara kati suretle dikkat çekilmedi.

AKP’nin bir naylon projesi daha günü kurtarma düşüncesiyle hareket ettiklerinden ellerinde patladı.

Bugün her 5 geçten 1'inin işsiz olmasının, %20 genç işsizliğinin mimarı bilim temelli eğitimden hızla uzaklaşan AKP zihniyetidir!

Bir kez daha altını çiziyorum;  AKP insangücü ve istihdam politikalarını değiştirip, umut tacirliğinden vazgeçmelidir.

Genç yurttaşların insan onuruna yakışır şekilde istihdam edilmesini acilen sağlamalıdır!

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 16 Mart 2015 19:31
Yandex.Metrica