Gürsel Tekin: "CHP sadece milletle ittifak yapacaktır"

"CHP sandıkta AKP'den kurtulmak isteyen, AKP'ye dur demek için mücadele eden, hukuksuzluktan, yolsuzluktan, yoksulluktan kurtulmak için çaba harcayan ve Ortadoğu batağına batmak istemeyen halkla ittifak kuracaktır. Yolsuzluk ve İŞİD çukuruna batmış iktidarın  hedef şaşırtmak isteyen,  fitne fesat peşindeki kirli medyasının bu ve benzeri konulardaki haberlerine, yorumlarına kimsenin itibar etmemesi gerekir."

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin yazılı bir açıklama yaparak, medyada yer alan ve CHP’nin 2015 seçimlerinde HDP ile ittifak kuracağını öne süren haberlerle yorumları kınadı.

"CHP seçimde sadece milletle ittifak yapacaktır" diyen Gürsel Tekin’in açıklaması şöyle;

"Yazılı, dijital ve sosyal medyada CHP'nin önümüzdeki seçimlerde HDP ile ittifak yapacağı haberleri yayılıyor. İktidar yanlısı medyanın büyük ilgi gösterdiği bu asılsız haberler de kaynak alınarak gazete köşelerinde, televizyonlarda yorumlar yapılıyor, yanlış bilgi üzerine komplo teorileri inşaa ediliyor.

Bu haber ve yorumların ilk kaynakları arasında AKP'nin önemli isimlerine danışmanlık yapan bir yazarın yer alması yeterince manidar ve hazırlanan algı operasyonunun da işaretidir, itirafıdır.

CHP'nin Genel Sekreteri olarak çok açık söylüyorum, yapılmak istenen CHP'ye dönük bir algı operasyonu sahneye koymaktır. İttifak haberlerinin gerçekle yakından uzaktan bir ilgisi yoktur. CHP'nin bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de müttefiki halk olacaktır, seçmen olacaktır. CHP sandıkta AKP'den kurtulmak isteyen, AKP'ye dur demek için mücadele eden, hukuksuzluktan, yolsuzluktan, yoksulluktan kurtulmak için çaba harcayan ve Ortadoğu batağına batmak istemeyen halkla ittifak kuracaktır. Yolsuzluk ve İŞİD çukuruna batmış iktidarın, hedef şaşırtmak isteyen fitne fesat peşindeki kirli medyasının bu ve benzeri konulardaki haberlerine, yorumlarına kimsenin itibar etmemesi gerekir."

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 25 Eylül 2014 13:51
Yandex.Metrica