"Görüşmeyi Kemal Kılıçdaroğlu iptal etti"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun AP Sosyalist Grup Başkanı Swoboda ile görüşmesinin iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerinden rahatsız olan Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile görüşmesinin iptal edilmesiyle ilgili sorusu üzerine, görüşmeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun iptal ettiğini, eleştiriye konu olan cümleleri kendilerinin de Türkiye'de kullandığını dile getirdi.

Tekin, şöyle konuştu:
"Milletvekilleri cezaevlerinde yatıyorsa, sadece hak aradıkları için 3 bin öğrenci cezaevinde, onlarca belediye başkanı, muhtar barış sürecinin olduğu bir dönemde cezaevindeyse bunun adı otoriter dönem değil de nedir? Sayın Genel Başkanımız bu anlamıyla bunu ifade etmiştir. Orada rahatsız olanlar olabilir. Kim rahatsız olursa olsun. Biz Türkiye'de demokrasi ve özgürlüğün önündeki engeller konusunda kim ne yaparsa yapsın düşüncemizi rahatlıkla söyleriz. Avrupa da olsa."

Haber: AA

    Pazartesi, 20 May 2013 10:06
Yandex.Metrica