"Her türlü kirliliğe müsait bir ortamdayız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Çekmeköy'de yaptığı konuşmada kamuoyunu sağduuyulu olmaya davet etti. Gürsel Tekin, her türlü kirliliğe müsait birortam olduğunu vurgulayarak, "Ciddi provokasyonlar yaratılabilir" dedi.

Gürsel Tekin Çekmeköy'de yaptığı konuşmada, "Bugün eski genel başkanımızla ilgili, nasıl bir tuzağın kurulduğu, tuzağın baş patronunun başçalan olduğu kamuoyuna yansıdı. Demokrasilerde ve hukuk devletlerinde yurttaşların güvencesi hukuk sistemidir ve onu da iktidarlar yönlendirir. Bir iktidar düşünün soymakla meşgul olmuş, yetmemiş kendisinin dışında farklı siyasi partilerle ilgili kirli tuzaklar kurmuş. Bunu kabul etmek mümkün değil."dedi.

Özellikle sandık görevlilerine seslenen Gürsel Tekin, "Ciddi provokasyonlar yaratılabilir. Size küfür de etseler sesinizi çıkarmayın aman ha. Her türlü kirliliğe müsait bir ortamdayız. 12 Eylül öncesi kardeşi kardeşe vurduran çok ciddi çetelerin tekrar sahnede olduğunu görüyoruz. 90'lı yıllarda faili meçhul cinayetlere bulaşmış belli unsurların bu dönem seçimlerde kullanılabileceği ihtimali konuşuluyor. Bütün kamuoyunun bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Hiçbir insanın hayatı hiçbir seçimden daha değerli değldir. Sadece koltuklarını korumak için bu ülkenin başına iş açmasınlar." şeklinde uyarıda bulundu.

    Çarşamba, 26 Mart 2014 16:56
Yandex.Metrica