Gürsel Tekin: "Türkiye'nin geleceğine karar vereceksiniz"

Partisinin Feneryolu seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan Gürsel Tekin, bütün Türkiye'ye bakıldığında kentlerin gerek fiziki, gerekse sosyal dönüşümünü CHP'li belediyelerin yapabileceğini belirterek, İzmir, Eskişehir gibi CHP'li belediyelerin buna örnek olabileceğini söyledi.

"Elbette belediye başkanlarımızı seçeceğiz ama bir şeye karar vereceğiz ya bakan evlatlarını tercih edeceğiz ya da vatan evlatlarını tercih edeceğiz. Karar sizin."

Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un, "çıkar sağlama" suçlamasıyla hakkında açılan davadan beraat etmesine değinen Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
"Yüzde 67 oy alan Almanya Cumhurbaşkanı sadece bir haberden dolayı istifa etmek zorunda kaldı. Sadece istifa mı etti? Alman yargısına hesap verdi ve beraat etti. Siz organize bir yolsuzluğun mimarları dışarıdayken, organize yolsuzluğun taşeronlarını içeride tutabilir misiniz? Önümüzdeki dönemde yurttaşlarımız, sadece klasik bir belediye başkanı seçmeyecek, aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine karar vereceksiniz. Çocuklarınızın geleceğine karar vereceksiniz. Ya demokrasi, özgürlük diyeceksiniz ya da otoriter yapıyı onaylayacaksınız. Bunun ortası yok. Bu iş adamı, sıradan görünen, mütavazı dediğimiz bu iş adamı, bir hükümetin kabinesinin yarısını rehin almış. İlk kez, Türkiye Cumhuriyeti'nde hiç görülmemiş bir olay; bir bakanlar kurulunu, bir iş adamı rehin alıyorsa bunun arka planındaki Türkiye'nin dış
politikasının ne durumda olduğunu hepimizin çok iyi bilmesi gerekir. Elbette belediye başkanlarımızı seçeceğiz ama bir şeye karar vereceğiz ya bakan evlatlarını tercih edeceğiz ya da vatan evlatlarını tercih edeceğiz. Karar sizin."


"Genel müdür olmak büyük bir şereftir"
Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 yıllık kamu hizmetine bakıldığında her döneminin pırıl pırıl olduğunu anlatarak, "Şimdi soruyorum; niye korkuyorsunuz dinlenmeden? Sayın Kılıçdaroğlu'nu dinlerseniz zaman kaybıdır. Bir şey bulamazsınız. Sayın Kılıçdaroğlu genel müdürlüğü döneminde de kimseye ihale vermemişti, yasaları uygulamıştı. Bu ülkede her şey olunur ama genel müdürlük zor olunur sayın Başbakan, bunu bilmeniz lazım. Nice sizin gibi başbakanlar geldi geçti ama genel müdür olmak büyük bir şereftir, bunu herkesin bilmesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu bu, siz kendinize bakın. Bu yolsuzluğun, bu rüşvetin önüne sadece millet geçebilir. 30 Mart günü gideceksiniz, Türkiye'nin kaderini değiştireceksiniz." diye konuştu.

Gürsel Tekin, konuşmasının ardından, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu ve beraberindekilerle seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Gürsel Tekin’den ev ziyareti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, daha sonra Feneryolu'nda bir vatandaşı evinde ziyaret etti. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Gürsel Tekin, İnan Avşaroğlu ve ailesini tesadüfen ziyaret ettiklerini söyledi.

Gürsel Tekin, vatandaşların kaygılı olduğunu söyleyerek, "AKP'ye oy veren seçmen de vermeyen seçmen de çok kaygılı. Bu çok tehlikelidir. Bu tehlikenin bir an önce bertaraf edilmesi gereklidir. Bu koşullarda bertaraf edilmesi mümkün değil. Bugünkü tehlikenin sebebi de bu iktidarın ta kendisidir. Kumpastı, şuydu, buydu… Bunların hepsini, bir an doğru varsayalım. Gidin, yargıya hesap verin. Eğer gerçekten bir şey yoksa yargıya hesap vermiyorsanız suçunuz yoksa da suçlusunuz. Çok ciddi sıkıntılar var. İnşallah bu sıkıntıları hep birlikte aşacağız" ifadelerini kullandı.

Avşaroğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, seçimlerde başarılar diledi.

    Pazar, 02 Mart 2014 13:17
Yandex.Metrica