Gürsel Tekin'den Egemen Bağış'a cevap

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AKP'li Egemen Bağış'a "CHP ile ilgili kehanetlerde bulunmaktan ve CHP Genel Başkanları ile ilgili değerlendirme yapmaktan vazgeç. O senin boyunu aşar." diye seslendi.

AKP'li Egemen Bağış'ın CHP'nin önceki Genel Başkanı Deniz Baykal ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili haddini aşan sözler ettiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin yazılı bir açıklama yaptı.

Gürsel Tekin'in açıklaması şöyle:
"Avrupa Birliği dışında her şeyle ilgilenen ve bu nedenle Türkiye - AB ilişkilerinin donmasına gittikçe gerilemesine, neden olan sözde AB Bakanı Bağış'a bir uyarıda bulunmak istiyorum. Önce haddini bil, siyaset önceki eski işinle, yeni işini bir birine karıştırma.

Sayın Bağış, CHP de kimin Genel Başkanı olacağını CHP örgütleri belirler. CHP'nin kurultaylar delegeleri de Genel Başkanlarını özgürce seçer. Sen hem bu konulardan anlamazsın, hem de demokrasi anlayışın buna müsait değil.

Sen CHP'yi bırak kendi işine bak. Geçmişte, siyaset öncesi ABD de ne işler yaptığını herkes tarafından biliniyor.

Çoktandır uzak kaldığın siyaset önceki işini özlemiş olacaksın ki, CHP ile ilgili olarak, bir siyaset adamına yakışmayan değerlendirmeler yapıyor ve boyundan büyük işlere kalkışıyorsun.

CHP'nin ne eski Genel Başkanı Sayın Baykal, ne de yeni Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili değerlendirme yapmak senin haddin değildir ve o konular senin boyunu aşar.

Otur oturduğun yerde, fitne ile fesatla uğraşacağına, biraz da asli görevin olan AB ile ilgilen. Yok, ABD'de siyaset öncesi yaptıklarını özlediysen eski mesleğine dön, git o işini yap."

    Perşembe, 17 Ekim 2013 18:27
Yandex.Metrica