"Yüzde 10 seçim barajını kaldıralım

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Çamcı Köyü'nde düzenlenecek "Geziden Kaz dağlarına uzanan demokrasi" konulu panele katılmak için Balıkesir'e gitti.

Tekin, Balıkesir’in Edremit ilçesinin Çamcı köyü muhtarının her yıl geleneksel olarak düzenlediği, Anadolu Kadın Hareketi Çamcı Köyü birlikteliği ile "Geziden Kaz dağlarına uzanan demokrasi" adlı panel için geldiği Edremit’te, halk ziyaretlerinde bulundu.

Sabah saatlerinde, İstanbul’dan uçakla gelen CHP’li Tekin, geniş bir partili kalabalığın konvoyu eşliğinde Edremit’e geldi.

CHP Edremit İlçe başkanlığında partililer ile bir araya gelen Tekin, partililerin ve basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

CHP’li Tekin açıklamasında şunlara değindi:

"Mevcut iktidarın ülkemizde turizmi de öldürdüğünü, son yaşanan olaylarda belde belediyelerinin kapısına vurulan kilit ile somut olarak hep birlikte gördük."

Milletin iradesinin meclise yansımadığını da belirten Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü.

"Gelin kardeşim yüzde 10 seçim barajını kaldıralım. Millet iradesini tam olarak Meclise yansıtalım." dedi.

Bir gazetecinin sormuş olduğu soruda ise, "ORC anket firmasının yapmış olduğu son ankette isminiz yüzde 50′ye yakın çıkan oranla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ön plana çıktı?" sorusuna ise Tekin, şöyle yanıt verdi:

"Parti örgütüm ve İstanbul halkı istiyorsa, elbette tabanın sesine kulak vermemiz bizim temel görevimizdir." diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra Balıkesir İl Başkanı, Edremit İlçe Başkanı, çevre ilçe-beldelerin belediye başkanları ve birçok partili ile halk pazarı ve esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Ziyaretlerin ardından CHP’li Tekin, yol boyunda bekleyen taşeron işçilerin hepsinin tek tek dertlerini dinleyerek, Ankara’da bu sorunlarını gündeme getireceğinin sözünü vererek, hepsine özel telefon numarasını bıraktı.

Haber: Gerçek Gündem

    Cumartesi, 27 Temmuz 2013 13:11
Yandex.Metrica