Gürsel Tekin: "Belediyenin boş arazilerinden milyar dolarlık rant sağladılar"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Sultangazi'de, parsel değişikliği ve yeni imar planlamalarıyla mağdur edilen vatandaşları ziyaret etti. Tekin, "Vatandaşın tapusuna, toprağına göz dikmekten vazgeçin" dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin'den kamuoyu ve iktidara çağrı

Kamuoyuna ve iktidara çağrımdır...

Gelin, bu ülkede bir daha darbeler yaşanmasın diye atılması gereken acil, somut adımları birlikte atalım. Bu ülke yurttaşlarının haklar bakımından eşit doğduklarını hissetmelerini; onurlu ve özgür bireyler olarak kendilerini güvende hissederek yaşamalarını sağlayalım.

Devamını oku...

Gürsel Tekin, Başbakan Yıldırım'a sert çıktı: CHP'de Genel Başkan atama ile gelmez, kovularak gitmez

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Başbakan Binali Yıldırım'ın CHP'ye yönelik eleştirilerini yanıtlarken, "Sayın Başbakan bizi kendi partisindeki çakallarla karıştırmasın. CHP'de Genel Başkan atama ile gelmez, o yüzden de onlarda olduğu gibi kovularak gitmez. Çakalların önüne atılmaz" dedi.

Devamını oku...

Tekin: "Vatandaş neye hayır diyeceğini çok iyi biliyor"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Bursa'da İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi.

Devamını oku...

"Millet tarafından seçilmiş tüm milletvekilleri işlevsiz hale getiriliyor"

Tekin:Milletvekillerinin ellerinden, en önemli görevleri olan yasama yapma ve Hükümeti denetleme yetkisini ellerinden alınıyor.

Devamını oku...

Gürsel Tekin Dünya Kız Çocukları Günü'nde açıklama yaptı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde bir açıklama yaptı.

 

 

 

 

Devamını oku...

Gürsel Tekin Sarıyer'de basın toplantısı düzenledi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Türkiye'nin siyasi ve iktisadi olarak zor günlerden geçtiğini söyleyerek ortak hükumet çağrısında bulundu. Partisinin Sarıyer İlçe Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Tekin, Başbakan Binali Yıldırım'a seslenerek, "Çok ağır bir sorunla karşı karşıyayız. Sadece iç politikamızda değil, dış politikamızda başka bir sorunla karşı karşıyayız. Dünyanın hiçbir yerinde, sorunları oluşturanlar sorunları çözemezler. Burada tek çözüm sayın başbakan, süreli mi dersiniz, uzun vadeli mi, orta vadeli mi, bilemeyiz. Bir ortak akıl hükumetine ihtiyaç var" dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin'den Kılıçdaroğlu'nun önüne mermi bırakan kişi ile ilgili açıklama

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,  şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ayaklarının önüne mermi bırakılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Devamını oku...

Tekin: "Eğitim sistemimiz dibe vurmuş durumda"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 2016- 2017 eğitim- öğretim yılının açılışında eğitim sistemine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını oku...

Yandex.Metrica