Tanrıkulu: “Maliye Bakanlığı uzmanlarına Sözcü Gazetesi’nin sahibi olarak görülen şirketin gelir ve giderlerini inceleme emri verilmiş midir?

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

1. Maliye Bakanlığı uzmanlarına Sözcü Gazetesi’nin sahibi olarak görülen şirketin gelir ve giderlerini inceleme emri verilmiş midir? Yapılan ya da yapılacak inceleme olağan bir inceleme mi?
2. Siyasal iktidara muhalif yayın yapan bir gazetenin hesap uzmanları tarafından verilecek raporla, yüklü bir ceza alacağı iddiaları doğru mudur?
3. 2007 yılından itibaren kaç gazete, dergi, televizyon kanalının bağlı bulunduğu şirketlere Maliye Bakanlığı tarafından para ceza verilmiştir? Bu cezalar hangi kuruluşlara ne gerekçe ile ne kadar verilmiştir?
4. Maliye Bakanlığı 2007 yılından itibaren kaç gazete, dergi, televizyon kanalının bağlı bulunduğu şirketin borçlarını-cezalarını silmiş, ertelemiş veya indirmiştir? Bu kuruluşlar hangileridir ve silinmiş, ertelenmiş veya indirilmiş borç-ceza miktarları nedir?

    Cuma, 19 Temmuz 2013 10:00

Bağlantılı Konular