Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bütün hızıyla sürüyor

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı’nın başkanlığında sürdürülen eğitim programlarının İstanbul ayağının ardından bu hafta sıra Ankara, İzmir, Manisa ve Balıkesir’de. Sonraki tarihler için programa katılım başvuruları internet üzerinden sürüyor.

Perihan Sarı yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Ankara ve İzmir merkezli yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE) 19 – 22 Temmuz tarihleri arasında, Ankara’da bir, İzmir’de üst üste iki program halinde uygulanacak. Ankara, İzmir, Manisa ve Balıkesir’den; Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan 750’ye yakın katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.
İki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, İletişim, Halkla İlişkiler ve Propaganda dersinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek.
Ayrıca, eğitimin yapılacağı illerdeki eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.
Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, belirlenen bölge merkezlerinde, Büyükşehirler için iki, Eylül ayından itibaren de diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek.

Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

    Perşembe, 18 Temmuz 2013 10:58

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica