Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Prof. Dr. Alpaslan Işıklı’nın cenaze törenine katıldı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Türkiye, hayatı boyunca emeğin, alın terinin yanında durmuş, akademik birikimini ve bilgisini halkının çıkarlarına adamış “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” bir aydınını kaybetti” dedi.

“Başöğretmenliğini yaptığı Türk sendikacılığının asıl amacından uzaklaşarak yozlaşmaması için gösterdiği büyük çabaların birgün mutlaka karşılık bulacağını ümit ediyorum”

Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine katılan ve Mülkiyeliler Birliği eski Başkanı, TÜMÖD Başkanı ve ADD Yöneticisi Prof.Dr. Alpaslan Işıklı’nın cenaze namazını kılanlar arasında yer alan CHP Lideri Kılıçdaroğlu törenden ayrılırken, “Prof. Dr. Alpaslan Işıklı’nın vefatından derin bir üzüntü duyuyorum” dedi.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu Işıklı ile ilgili olarak şunları da söyledi; “Türkiye, hayatı boyunca emeğin, alın terinin yanında durmuş, akademik birikimini ve bilgisini halkının çıkarlarına adamış “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” bir aydınını kaybetti.

Merhum Alpaslan Işıklı bütün hayatı boyunca,  ezenin ve ezilenin olmadığı, sömürünün olmadığı, insanının insanca yaşamasının mümkün olabileceği eşitlikçi bir Türkiye ve dünya idealinin mücadelesini verdi.
Başöğretmenliğini yaptığı Türk sendikacılığının asıl amacından uzaklaşarak yozlaşmaması için gösterdiği büyük çabaların birgün mutlaka karşılık bulacağını ümit ediyorum.
Merhum Alpaslan Işıklı’ya  rahmet, bütün yakınlarına ve sevenlerine de sabır diliyorum”

    Çarşamba, 17 Temmuz 2013 14:57

Bağlantılı Konular