Erdoğan Toprak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a Balkan Gençlik Treni Projesi’ni sordu

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan TOPRAK’ın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

“Balkan Gençlik Treni Projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Balkanlar’daki Osmanlı miraslarını gençlerimizin görmesi için düzenlenen bir organizasyon iken,
1- Organizasyonda gidilecek ülkeler ve gezilecek yerler önceden belirlenmiş midir? Gezi programı; broşürlendirilerek geziye katılacak gençlerimiz nereye gidecekleri konusunda önceden bilgilendirilmişler midir?
2- Programda yer almasına rağmen Atatürk Müzesi ve Mustafa Kemal’in mezun olduğu Askeri Lise neden ziyaret edilmemiştir? Programdan çıkarılmasının gerekçesi nedir?
3- Organizasyondan sorumlu kişilerin bilgisi dâhilinde olup, lakin program da olmayan Fethullah Gülen’in Üsküp’teki Namık Kemal Koleji ne amaçla ziyaret edilmiştir?
4- Gençlerin bu durum karşısında göstermiş oldukları tepki nasıl olmuştur?  Bu durum; Gençler arasında ikilem yaratılmasına sebebiyet vermiş midir?”

    Çarşamba, 17 Temmuz 2013 11:30

Bağlantılı Konular