Oran, Beylikdüzü’nde iftara katıldı, Gürpınar Dayanışma Evi’nin açılışını yaptı, iftar sofralarında siyaset yapmayı doğru bulmadığını söyledi.

Umut Oran, “CHP olarak Haziran 2011′den sonra yerel seçim çalışmalarımıza başladık. Türkiye’nin 1396 noktasında hazırlıklarımızı tamamladık, çalışıyoruz.  625 gün sonra CHP bayraklarını bu 1396 noktanın birçoğunda dalgalandıracağız.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki bir sitede düzenlenen iftara katılDI,  CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’nca hizmete sunulan Beylikdüzü Gürpınar Dayanışma Evi’nin açılışını yaptı.

Oran, iftar sofralarında siyaset yapmayı doğru bulmadığını söyledi.
“Demokrasilerde sandık çok önemli. Demokrasi sadece sandıktan ibaret değil. Sandıktan galip çıkan kim olursa olsun, ona oy vermeyenlere de saygı göstermesi ve hoşgörü ile yaklaşması gerekir. CHP olarak Cumhuriyet’e çok büyük bir saygımız var. Siyasetçinin görevi, halkın sorununu çözmek. Bunun için çalışıyoruz. Milletin iradesine saygı göstermemiz ve onun hayatını daha ileriye götürmemiz için daha çok çalışmamız gerekiyor”  diyen Umut Oran açılış sırasında yaptığı konuşmada  “İstanbul’da yaşanan Gezi Parkı bir günde olmadı. 10 yıllık bir geçmişi var.” dedi.

Seçimlerden sonra Beylikdüzü’nde CHP ilçe örgütünün tıpkı belediye gibi çalıştığına dikkat çeken  Oran şunları söyledi;  “Seçimden sonra küsmediler. Referandumda, genel seçimde oylarımızı artırmak için çalıştılar. İnşallah gelecek seçimlerde Beylikdüzü, CHP’nin sosyal demokrat yerel yönetim anlayışına, insana ve sosyal adalete hizmet veren anlayışına kavuşacak. Bu, burada yaşayan halkımızın güveni ve parti çalışanlarımızın özverisiyle olacak”

İstanbul’un CHP ve Türkiye için  çok önemli olduğunu belirten Umut Oran şöyle dedi:

“İstanbul’da yaşanan Gezi Parkı bir günde olmadı. 10 yıllık bir geçmişi var. Son 2-3 yıldır da bizim her türlü bayramlarımız, sendikalarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın yaptığı eylemlere yaklaşım biçimi bardağı taşırdı. İstanbul örgütümüzle 39 ilçede İstanbul’u almaya kararlıyız. Birçok ilçe belediyesini de alacağımıza inanıyorum. Kazanmak kadar yönetmek de önemli. İstanbul’da da insan odaklı, çevreye, dayanışmaya önem veren, sağduyu içerisinde, sosyal hizmet içeren bir CHP yerel iktidarı sergileyeceğiz. Saydam, kolay ulaşılabilir, hesap verebilir ve halkla iç içe olacağız. CHP olarak Haziran 2011′den sonra yerel seçim çalışmalarımıza başladık. Türkiye’nin 1396 noktasında ne var ne yok, nasıl çalışmalı şeklindeki çalışmalarımızı tamamladık. 625 gün sonra CHP bayraklarını bu 1396 noktanın birçoğunda dalgalandıracağız.”

Konuşmasının ardından açılışı gerçekleştiren Oran, beraberindekilerle dayanışma evinde incelemelerde bulundu. Açılış törenine, CHP il yöneticileri,  Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Öte yandan Oran, açılış öncesinde Gürpınar’da esnaf ziyaretinde bulunarak, iş yeri sahipleri ve vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi, CHP’nin çözüm önerilerini açıkladı.

    Cuma, 12 Temmuz 2013 12:40

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica