CHP İl Başkanı Salıcı uyardı

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, dün akşam Makina Mühendisleri Odası önünde polisin üzerine yürümesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı: AKP İktidarını uyarıyoruz!

Gezi Parkı protestolarına yönelik polis şiddetinin başladığı günden bu yana uyardığımız AKP iktidarını bugün bir kez daha uyarıyoruz: Taksim Dayanışması’na yönelik başlattığınız cadı avını durdurun!

Yalanlarla, iftiralarla, gazla, copla, TOMA’larla, plastik mermilerle halk üzerinde estirdiğiniz şiddet dalgasına bir an önce son verin!

Eli sopalı, satırlı, silahlı insanların anayasal hakkını kullanan insanların üzerine yönelmesine yol açan ayrıştırıcı, bölücü, kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı tavrınızdan vazgeçin!

Gezi Parkı’nı günlerce halka kapalı tuttuktan sonra, “Gezi Parkı halkındır, parkı halka açmak için müdahale ediyoruz” gibi saçma ve kontrolsüz açıklamalarınıza hemen son verin!

Zaten kamuya açık bir alan olan Gezi Parkı’nı 23 gün kamuya kapattıktan sonra “resmi törenle” yeniden açıp 3 saat sonra yeniden kapatarak “Vali Hüseyin Avni Mutlu Yarı Açık Parkı” haline çevirdiğiniz Gezi Parkı’nı gerçek sahibi olan halka bırakın, polisi ve TOMA’ları çekin!

Gözaltına alınan Taksim Dayanışması sözcülerini ve yurttaşları derhal serbest bırakın!

İstanbullu, üzerinde estirdiğiniz şiddet dalgasından artık bıktı. Yöntemleriniz öfkeyi büyütmekten başka bir işe yaramıyor!

Halkla inatlaşarak, gazlayarak İstanbul’u yönetemeyeceğinizi artık görün! İstanbullulardan özür dileyin!

AKP iktidarını, İçişleri Bakanı’nı, Emniyet Genel Müdürü’nü, İstanbul Valisi’ni ve İstanbul Emniyet Müdürü’nü bir kez daha uyarıyoruz!

İktidarı bir kez daha akl-ı selimle davranmaya çağırıyoruz!"

    Salı, 09 Temmuz 2013 13:22

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica