45 Günde 3 açılış

İzmir'in karşı yakasında yatırımlar tam gaz ilerliyor. 2013 yılına hızlı giren Karşıyaka Belediyesi, 45 gün içinde 3. açılışı yapacak .

Türkiye'nin en fazla yatırım yapan belediyesi olma iddiasını yeni yatırımlarla güçlendiren Karşıyaka Belediyesi, 9 yılda 550 milyon lira yatırım yaptı. Belediye Başkanı Cevat Durak, 7 Haziran'daki Ahmet Piriştina Kültür Merkezi, 27 Haziran'daki Mavişehir Meydanı açılışlarının ardından, 23 Temmuz'da da Temizlik İşleri Binası'm hizmete sokmaya hazırlanıyor. 156 milyon lira olan 2013 yılı bütçesinin 50 milyonunu yatırımlara ayıran belediye, ilk 6 ayda 8 açılış yaparken, 3 büyük projenin de temelini attı. Haziranda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'ın katıldığı görkemli törenlerle yeni yatırımları hizmete açan Başkan Durak, 2013 yılının 9. açılışını 23 Temmuz'da yapacak. Belediyenin temel hizmetleri arasında önemli bir yeri olan temizliğe yönelik çalışmaları modern bir çatı altına toplayacak olan Temizlik İşleri Binası, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in katılacağı törenle 23 Temmuz'da hizmete girecek. "Arslan yattığı yerden belli olur" diyen Durak, "Biz kendi içimizde temizliği hijyen şartlarda yapamıyorsak, halka vereceğimiz hizmette de zayıf kalırız düşüncesiyle, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz için ayrı bir bina yaptık" dedi.

İşimizi yapıyoruz
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi, Mavişehir Meydanı açılışının üzerinden henüz bir ay geçmeden, Temizlik İşleri Binası'nı hizmete sokacak olan Başkan Durak, "Seçim yatırımı yapıyor" eleştirilerine de sert yanıt verdi. "Bizim için, bu yılın, geçen yıllardan bir farkı yok. Yılın başından bu yana yaptığımız açılışlar ve temelini attığımız projeler, 9 yıllık periyodun bir parçası" diyen Başkan Durak, "Hizmete seçim molası vermiyoruz. Planladığımız şekilde yolumuza devam ediyoruz. Hizmet bizim işimiz. Biz işimizi yapıyoruz" diye de ekledi. 2013'ün ilk 6 ayında 8 açılış yapan Karşıyaka Belediyesi, 21 Mart'ta Türkiye'nin en geniş kapsamlı Sosyal Yaşam Kompleksi'nin, 14 Mayıs'ta, 750 seyirci kapasiteli Yeni Girne Konser Salonu ve 28 Mayıs'ta da Karşıyaka'nın ilk yüzme havuzunun da içinde bulunduğu Spor Kompleksi'nin temelini attı. Karşıyaka Belediyesi'nin 2013'ün ikinci 6 ayındaki açılış programında ise, Milli Mücadele Müzesi ve Parkı, Balık Satış Yeri, Adak ve Kurban Satış Yeri, Çarşı Tiyatro, İletişim Müzesi, Lunapark Sosyal Yaşam Alanı, Zübeyde Hanım ve Mustafa Kemal Pazaryerleri'nin hizmete giriş törenleri bulunuyor.

Haber : Yurt Gazetesi

    Çarşamba, 10 Temmuz 2013 09:53

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica