“Başbakan partisindeki "Başbakan, Gezi Parkı sürecini bir silikon olarak kullanmaktan vazgeçmelidir”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 06 Temmuz Cumartesi 21:57’de TBMM’de yaşanmaması gereken üzücü olaylar yaşandığını belirterek şunları söyledi:

“Başbakan yardımcısı Bekir BOZDAĞ, Genel Kurul’da Ana muhalefet partisini “Darbe taşeronluğu” ile açıkça itham etmiştir. Bu Türkiye’yi demokrasi ile tanıştıran ve her darbeden en büyük zararı gören CHP’nin kabul edilebileceği bir itham değildir.

Çok sayıda AKP milletvekili muhalefet kulisine açılan kapı önünde Sayın Mahmut TANAL ile Sayın Engin ÖZKOÇ’u linç etme girişiminde bulunmuşlardır. Her iki arkadaşımız yerlerde tekmelenmiş ve darp edilmiştir. Bu esnada sayın Emin DİNDAR ’da darbe almıştır.

Sağduyu sahibi CHP-MHP ve kimi AKP’li milletvekilleri sayesinde çok acı olaylar ve görüntülerin yaşanması engellenmiştir.

Öncelikle Sayın DİNDAR’a,  Sayın TANAL’a, Sayın ÖZKOÇ’a ve tüm milletvekillerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay basın toplantısında görüşlerini açıklarken de şöyle dedi;

“Özellikle Gezi parkı süreci, Mısır’da yaşananlar, ekonomideki daralma, borsanın düşüşü, sıcak paranın çekilmesi Hükümette ve AKP’de değişik sendromların oluşmasına yol açmıştır.

Ekonomide kontrolü kaybeden, toplumsal desteğini yitiren ve parti içinde çok büyük bir ayrışma ve yol ayrımı sürecine giren başbakan ve AKP “EKONOMİDE FAİZ LOBİSİ” “SİYASETTE DARBE FOBİSİ” sendromları yaşamaktadırlar.

Kaldı ki sırf bu nedenle Gezi sürecini uluslararası faiz lobisinin bir kurgusu olarak algılamakta ve toplumsal muhalefeti, hak arama taleplerini, doğa ve çevre bilinciyle yaşanılan fiziki ve sosyal ortama sahip çıkma bilincini, özel yaşama müdahale istemeyen gençlerin reflekslerini DARBE YE TEŞEBBÜS saymaktadır.

Bu nedenle Türk Dil Kurumunun sözlüğünde Darbe tanımı değiştirilmiştir.

Başbakan partisindeki derin çatlak ve ayrışmayı kapatmak için gezi parkı sürecini bir silikon olarak kullanmaktan vazgeçmelidir.

Başbakan ekonomideki kötü gidişin hesabının asıl sorumlusu olan beceriksiz bakanlarından sormalıdır.

Partisindeki çatlağı kapatmak için ülkeyi ve toplumu germemelidir. toplumsal muhalefete karşı alternatif mitingler yapan başka bir iktidar partisi yoktur.”

Anahtar Kelimeler
    Salı, 09 Temmuz 2013 12:58

Bağlantılı Konular