Ağbaba: "19 Mayıs, işgale ve sömürüye karşı Anadolu'nun başkaldırdığı gündür"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Veli Ağbaba açıklamasında şöyle dedi:

"Tam 96 yıl önce bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkması ile Anadolu halkının emperyalizme karşı direnme umudu filizlenmiş ve Kurtuluş mücadelemizin ateşi yakılmıştır.

Bağımsızlık ideali, kardeşlik, dayanışma ve bir arada yaşama isteği ile şekillenen kurtuluş mücadelemizin başlangıç günü olan 19 Mayıs Günü gençlerimize armağan edilmiştir. Gençlerimiz bugünü; işgale ve sömürüye karşı Anadolu'nun başkaldırdığı gün olarak her yıl hatırlamakta ve kutlamaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimize bizlerin de duyduğu güven  sarsılmadan devam etmektedir. Bu ülkenin gençleri üstlendikleri sorumluluk ile ülkenin aydınlık yarınlarının gerçek mimarları olacaklardır. Daha özgür, daha eşit, barış içinde yaşayan bir Türkiye, gençlerimizin elinde yükselecektir.

Çağdaş bir Türkiye için 96 yıl önce yakılan umut ateşinin bu ülkenin gençleri tarafından daha da yükseltileceğine inanıyor, bu düşüncelerle, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."

    Salı, 19 May 2015 17:48

Bağlantılı Konular