Yakup Akkaya:“AKP, bugüne kadar ‘modern köleliğin’ hayata geçirilmesi için en büyük çabayı gösteren parti oldu.”

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinde çalışan işçilerin grev kararına destek verdi.

Yakup Akkaya, darphane işçilerinin başlattığı “Bozuk Paralar Kumbara’ya” kampanyasına da bireysel olarak destek verdiğini, tüm halkın da greve çıkan işçilere destek vermek için bozuk paraları kumbaralarında biriktirmesini istedi.
Darphane ve Damga Matbaası işçilerinin, bundan 25 yıl önce, 23 Haziran 1988’de başlattıkları grevin 3,5 ay sürdüğünden bahseden Akkaya, o dönemde Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “grev gözcüsü” önlüğü giydiğini hatırlattı. Erdoğan’ın grev defterine  “20. asrın son çeyreğinde modern köleliğin ikame edilmek istendiği ülkemizde, kararlı mücadele erlerine ihtiyacımız vardır” dediğini hatırlatarak: “Türkiye’de işçi haklarının gaspı konusunda 12 Eylül darbecilerini bile geride bırakan AKP, bugüne kadar ‘modern köleliğin’ hayata geçirilmesi için en büyük çabayı gösteren parti oldu.”dedi.

    Pazartesi, 08 Temmuz 2013 17:09

Bağlantılı Konular