Ağbaba: "İktidara en yakın parti, CHP"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim kapsamında çalışmalarını Pütürge İlçesi'nde sürdürdü. Pütürge İlçesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Ağbaba, vatandaşlarla bir araya gelerek, genel seçimde destek istedi.

Pütürge İlçesine bağlı Bakımlı, Aktarla, Bölükkaya, Gündeğer, Karşıyaka, Örmeli, Tosunlu, Tatlıcak, Sığırlı ve Hüsükuşağı Mahallelerini ziyaret eden Ağbaba, vatandaşların sorun ve isteklerini diledi.

"Kendi çıkarım ya da köyüm için konuşmuyorum, hep Malatya için konuşuyorum"
Büyük bir coşku ve ilgiyle karşılanan Ağbaba, 4 yıl gece gündüz demeden Malatya için çalıştığını, hiç kimseyi ayırmadan herkesin meclisteki sesi olmaya çalıştığını ifade etti. Ağbaba, Malatyalıların bütün sorunlarını mecliste dile getirdiğini belirterek, "4 yıl Malatya için çalıştım. Şimdi geldim Pütürge'nin meydanında CHP'ye, AKP'ye, MHP'ye oy veren herkesten, bütün Pütürgelilerden oy istiyorum. Emek verdiğimi, hak ettiğimi düşünüyorum. Benden önce bir milletvekili vardı, Mevlüt Aslanoğlu. Allah rahmet eylesin, tam 9 yıl çalıştı, üstünü başını yırttı Malatya için. Bende 4 yıldır üstümü başımı yırtıyorum, Malatya haksızlık yapılmaması için uğraşıyorum. Kendi çıkarım ya da köyüm için konuşmuyorum, hep Malatya için konuşuyorum. Şimdi hepinizden hak ettiğimi düşünerek, elinizi vicdanınıza koyarak oy istiyorum." dedi.

"Hiç kimse meraklanmasın, kaynağımız hazır"
Seçim bildirgelerini açıkladıklarını dile getiren Ağbaba, şunları söyledi: "Mazotu 1,5 lira yapacağız. Emekliye 2 ikramiye vereceğiz. Kayısıya taban fiyat uygulayacağız. Kayısıya alan bazlı destek vereceğiz. Asgari ücreti bin 500 TL yapacağız. Biz bunları dedik, bütün Türkiye hareketlendi. İktidar partisi 'nereden bulacaksın?' diyor. Kaynağımız hazır. Söylediğim bütün vaatlerin toplamı 100 liranın sadece 3 lirası."

"Yoksulluğu bitirmek için geliyoruz"
Veli Ağbaba, Pütürgelilerden bu dönem destek beklediklerini ifade ederek, "Cumhuriyet Halk Partisine, bize destek olmanızı istiyoruz. Yoksulluğu yenmeye, bitirmeye geliyoruz. Üretenin, emeklinin, emekçinin, şimdiye kadar ektiğinin hakkını alamayan Pütürgelilerin hakkını vermeye geliyoruz. Destek verirseniz mahcup olmayacağını, 4 yıl daha mecliste Malatya'nın en gür çıkan sesi olacağımızı, hep hakkınızı arayacağımızın sözünü veriyorum." diye konuştu.

"AKP yoksullara değil, kendi milletvekillerine, il ve ilçe başkanlarının çocuklarına iş veriyor"
AKP döneminde işsizliğin arttığına dikkat çeken Ağbaba, "Pütürge, Malatya'nın maalesef mesafe çok uzak olmamasına rağmen ulaşımın en zor olduğu bölge. 12 yıldan beri çok bir şey yapıldığı söylenemez. 12 yıldan beri Pütürge'nin zenginleştiği de söylenemez. Pütürge, Hüsükuşağı zenginleşmedi. Pütürge göç veriyordu, halen de veriyor. Maalesef insanlar köylerini, yurtlarını bırakıyorlar, İstanbul'da, Ankara'da asgari ücretle geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar. Çünkü Malatya'da işsizlik hat safhada. Malatya'da işsizlik, AKP iktidara geldiğinde 10 bin iken, şimdi 30 bini aştı. En çok işsiz gençler Malatya'da yaşıyor. AKP'ye oy veren ile CHP'ye oy veren fakir, yoksul Pütürgeliler arasında çok bir fark yok. AKP o konuda ayrım yapmıyor, yoksul çocuklarını işe almıyor. AKP'ye oy verse de almıyor. Milletvekili yakınlarına iş veriyor. İl, ilçe başkanlarının çocuklarına iş veriyor. Bakanların çocuklarına iş veriyor. Malatya milletvekillerin çocuklarına ve yakınlarına da bakın, AKP il, ilçe başkanlarının çocuklarına bakın hiç işsiz bulamazsınız. Ama AKP'ye oy veren Pütürge'de işsiz bulursunuz." diye konuştu.

"Bu seçimde önemli işler yapacağız"
Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara en yakın parti olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Şuanda en iddialı programı yazan, vizyon sahibi tek bir parti var o da Cumhuriyet Halk Partisi. Bu seçimde önemli işler yapacağız. İktidara en yakın parti, Cumhuriyet Halk Partisi. Türkiye çapında gelen anketlere göre HDP'nin baraj problemi gözükmüyor. Şuanda barajı aşacak gibi gözüküyor. Malatya'da daha önce oy aldığımız taban bize değil, HDP'ye oy verirse, Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili sayısında düşme oluyor. Malatya'da CHP ve AKP dışında bir başka partinin milletvekili çıkarma şansı gözükmüyor. Barajı geçsin diye Malatya'daki 5-10 bin oyun HDP'ye de faydası yok. Çünkü HDP'nin buradan milletvekili çıkarma şansı yok. Bunu herkese anlatmanızı rica ediyoruz." dedi

    Salı, 12 May 2015 15:14

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica