Toprak: “AKP Hükümeti 58 bin metrekarelik Gezi Parkı’nda kaybolmuştur.”

“Gezi Parkı kuşatması Viyana kuşatmasına dönmüştür.”

“Polis şiddetinden korunmak için baret giyen gençleri tutuklayanlar, ellerinde palalarla insanları öldürmek için saldıranları serbest bırakmaktadırlar.”

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İstanbulluların artık Gezi Parkı’na kavuşmak istediğini belirterek, “AKP Gezi Parkı’nı işgal etmekten vazgeçsin ve onu gerçek sahibi olan halka iade etsin” dedi.

Erdoğan Toprak’ın Açıklaması Şöyle: “ Öncelikle kutsal Ramazan ayının başlaması vesilesiyle bütün İslam alemine ve insanlığa, barış, huzur ve mutluluk diliyorum. Ülkemizde Ramazan ayına yaraşır bir kardeşlik havasının egemen olmasını temenni ediyorum.

AKP hükümeti birçok açıdan tarihe geçmiştir. Günlerce boş bir parkı kuşatıp halkın parka girmesini engelleyen, parkın ne zaman açılacağını halktan gizleyen bir iktidar olarak AKP dünya tarihine geçmiştir. İnsanlık tarihi böyle bir hükümete tanıklık etmemiştir. AKP Hükümeti 58 bin metrekarelik Gezi Parkında kaybolmuştur. Ne AKP yetkililerinden ne de devletin diğer yetkililerinden parkın ne zaman açılacağına ilişkin hiçbir bilgi verilmemiştir. Bir park adeta sahibi olan halktan gizlenmektedir. Gezi parkı halkındır ve bir an önce gerçek sahibine verilmelidir. Gezi Parkı kuşatması adeta Viyana kuşatmasına dönüşmüştür. Dünya’da hangi hükümet kendi sınırları içindeki bir parkı bu denli uzun süre kuşatmıştır?

İstanbul’da ellerinde palalarla insanlara saldıranların serbest bırakılması kabul edilemez.
Polis şiddetinden korunmak için baret giyen gençleri tutuklayanlar, ellerinde palalarla insanları öldürmek için saldıranları serbest bırakmaktadırlar. Bu adalete olan güveni yok etmektedir. Bu tarafsız olması gereken, insanların can ve mal güvenliğini korumakla görevli olan hükümetin sorumlu bir yaklaşım göstermediğini göstermektedir. Bütün bu olaylar da göstermiştir ki AKP Gezi Parkında kaybolmuştur.”

    Pazartesi, 08 Temmuz 2013 11:11

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica