Kılıçdaroğlu Taksim Gezi Parkı’nda, “Park insanlara yasaklanamaz. Parkı insanlara ancak diktatörler, tiranlar yasaklar” dedi.

”Vali’nin yaptığı açıklama valinin değil, Hükümet’in açıklamasıdır.Sayın Vali açıkça suç işlemiştir.”

”Bir kadına tekme atıp saldırmayla satırlarla saldırılıyor.Bu ülkenin başbakanı bu kadına yapılan hakaret karşısında sessiz kalırsa olmaz”

Bugün Edirne Kırkpınar’a gidecek olan CHP Lİderi Kılıçdaroğlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan salıcı ve bazı CHP Yöneticileriyle birlikte Taksim Gezi Parkı’nı gezdi, incelemelerde bulundu, bilgi aldı ve gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi;

”Taksm Gezi Parkı açılmalı insanlar gelmeli. Özgürce gezebilmeli.Daha önce de gelmiştim. Çay içmiştim buradaki kafede.Bu bölgede buradan başka yeşil alan yok.Bu kadar güzel bir yere yasak getirmişsiniz. Devletin izniyle gezilecek. Böyle bir anlayış olabilir mi? Hangi çağda yaşıyoruz. Bu park insanlar için.Parkı gezince İstanbul halkının verdiği tepkinin ne kadar yerinde olduğunu görüyorsunuz. Bu mekanın korunması lazım.Parktaki çalışmalar gayet güzel olmuş. Bunu yapanlara teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunumuz yok o konuda ama park insanlara yasaklanamaz.

Parkı insanlara yasaklayan bir yönetime siz demokratik diyebilir misiniz.Ancak diktatörler tiranlar yapabilir bunu.

Yargının burayla ilgili olarak verdiği karar çok önemli. O kararın gereği yapılmalı.

Neden Gezi Parkı’na çıkılmayacak? Ne olur Gezi Parkı’na çıkılsa?
Bir kadına tekme atıp saldırmayla satırlarla saldırılıyor. Bu ülkenin başbakanı bu kadına yapılan hakaret karşısında sessiz kalırsa olmaz. İnsanlar arasında ayım yamış olur.Böyle bir çifte standart olmaz.

Halka su sıkan, gaz sıkan O polislere, pala ile saldıranlara o cesareti kim verdi? O insanların gözaltına alındığı da söyleniyor. ‘Siz buradan gidin’ mi deniyor.

Gezi eylemleri sırasında parkta piyano çalanlar, şarkı türkü söyleyenler kimi rahatsız etti?

Baştan beri Sayın Vali’nin yaptığı açıklama da dünkü açıklama da valinin değil hükümetin açıklamasıdır.Sayın Vali açıkça suç işlemiştir.

Anayasal hak kişilerin elinden alınamaz. Açıp anayasaya basınlar. Toplantı ve yürüyüşün herkes için hak olduğunu görürüler.Benim konuşma hakkımı elimden alabilirler mi? Hayır.
Silahla mı yapıyorum bunu hayır.

Valinin izniyle park açılmaz, valinin izniyle park kapatılmaz. Hangi çağda yaşıyoruz? Hükümetin insanların özgürlük alanlarını genişletecek düzenlemeleri bir an önce hayata geçirmesi gerekiyor. ezi Parkı’ndaki yeşil alanın genişletildiği söyleniyor. Alanlar genişletildi ama halka kapatıldı. Böyle şey olur mu?”

    Pazar, 07 Temmuz 2013 12:54

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica