"2010-2015 yılları arasında KPSS'ye giren inşaat mühendisi sayısı nedir?"

Sezgin Tanrıkulu, Başbakana sordu: "2010-2015 yılları arasında inşaat mühendisleri için devlet kurumlarında açılan kadro sayısı nedir? Bunun yıllara göre dağılımı nedir? Bu kadrolara atamaların kaçı KPSS ile yapılmıştır, kaçı açıktan atama yöntemi ile yapılmıştır?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- 2010-2015 yılları arasında KPSS'ye giren inşaat mühendisi sayısı nedir? Bu sayının yıllara göre dağılımı nedir?
2- 2010-2015 yılları arasında inşaat mühendisleri için devlet kurumlarında açılan kadro sayısı nedir? Bunun yıllara göre dağılımı nedir? Bu kadrolara atamaların kaçı KPSS ile yapılmıştır, kaçı açıktan atama yöntemi ile yapılmıştır?
3- Halihazırda işsiz olan inşaat mühendisi sayısı nedir? Bu kişilerin sorunlarının çözümü için AKP Hükümeti tarafından yapılmakta olan herhangi bir çalışma var mıdır?
4- Kamu vicdanını zedeleyen bir uygulama olan açıktan alım ve mülakat sisteminden vazgeçilecek midir? Bu uygulama ile 2002 yılından bu yana kamu kurumlarına alınan inşaat mühendisi sayısı nedir?
5- AFAD'ın 6511 kadrosu bulunmasına rağmen inşaat mühendislerine kadro ayırmadığı iddiası doğru mudur? Kadro dağılımı neye göre belirlenmektedir?
6- İl Özel İdarelerinde inşaat mühendislerinin alımının açıktan yapılmasının gerekçesi nedir?"

    Perşembe, 05 Mart 2015 15:34

Bağlantılı Konular