Uğur Mumcu Ankara'da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle anıldı

Kemal Kılıçdaroğlu, Mumcu ailesi ile "Faili Meçhuller Anıtı"na çelenk, karanfil ve yaktığı mumları koydu.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu için  öldürülüşünün 22. Yılı nedeniyle Ankara'da düzenlenen anma töreni  suikaste uğradığı Uğur Mumcu Sokağı'ndaki evininin önünde yapıldı. Törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce Uğur Mumcu'nun evinde Mumcu'nun eşi, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, kızı Özge ve oğlu Özgür ile bir süre görüştü.  Uğur Mumcu'yu saygı ve sevgiyle anan Kılıçdaroğlu 22 yıldan beri büyük bir sevgi, saygı ve ilgiyle anılan Mumcu'nun mücadelesi ile gelinen süreç hakkında sohbet etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Mumcu ailesi ile "Faili Meçhuller Anıtı"na çelenk koydu. Mumcu ailesi ile Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'nun anıtına karanfil ve yaktıkları mumları bıraktı. Anma törenine, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda milletvekili ve binlerce vatandaş katıldı.

Uğur Mumcu'yu anmaya gelen vatandaşlara sokağın girişinde karanfiller dağıtıldı. Birçok vatandaş, Mumcu'nun anıtına karanfil atarak mum yaktı. Anmaya katılan vatandaşlar ellerinde 'Unutmadık' ve 'Kalbimizdesin' yazılı pankartlar taşıdı.

Uğur Mumcu Sokağı'ndaki tören, Mumcu anısına saygı duruşunda bulunulmasıyla sona erdi.

    Cumartesi, 24 Ocak 2015 10:14

Bağlantılı Konular