"Din tüccarlığı yapıyor bunlar, dindar değiller!"

"Bunu yapan insanların yakından uzaktan Müslümanlıkla ilgisi yoktur. Bunları söyleyenlerin dinle ilgisi yoktur. Din tüccarı ayrı dindar ayrı. İkisini ayırıyorum."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, "Bütün yurttaşlarıma söylüyorum. Özellikle de muhafazakar kardeşlerime, dindar kardeşlerime, mütedeyyin kardeşlerime söylüyorum. Beni iyi dinleyin" diyerek şunları söyledi:

"3 Mart 2014. Bunların Genel Başkanı Muğla'da konuşuyor: "Bizim rahmetimiz, gazabımızı aşacaktır" diyor. Kimsin sen, senin rahmetin gazabını aşıyor. Rahmet, sözlükte, "Allah'ın kullarına acıması, onlara sevgi, şefkat ve merhametle muamele etmesi anlamında Kur'an'i bir tabirdir" diyor. Kendi rahmet dağıttığını söylüyor. Bu mudur Müslümanlık? Kazaen bunu bir CHP'li söyleseydi ki söyleyemez, söylemez de zaten, yer gök inlemişti, davullar çalınmıştı. Ne din ne iman, her türlü hakaret yapılmıştı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala. 14 Temmuz 2014. "Peygamber gurura kapıldı, biz gurura kapılmadık" diyor. Onların Bakanı, hala koltuğunda oturuyor. Hala Davutoğlu'nun korkarak geldiği bir isim. Yolsuzlukları kapatan bir isim. Kendisini Peygamber’den üstün gören bir zihniyet. Şimdi Davutoğlu'na soruyorum: Sevgili Peygamberimiz'e hakaret eden kim? Sen ağzını açıp bir cümle kullandın mı acaba?

AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz. 2 Ocak 2015. "Hazreti İbrahim tabii ki benim. Hazreti Muhammed ise en küçük kardeşim…" Herkesin önünde söylüyor. Tepki gelince de "Ben şaka yaptım" diyor. Ne zamandan beri peygamberler gırgır konusu olmaya başladı? Davutoğlu buna bir şey diyor mu diyemez. Onların inancı farklı. Bize Müslümanlığı böyle öğretmediler. Bize saygıyı, sevgiyi, inanmayı öğrettiler. Çalmamayı öğrettiler.

AKP'li Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser. 14 Kasım 2009. Merkez ilçede konuşma yapıyor: "Genel Başkanımız ve Başbakanımız, bizim için adeta ikinci peygamberdir…" Sevgili mütedeyyin, muhafazakar, dindar kardeşlerim. Daha düne kadar gidip oy verdiğiniz parti işte budur. Senin inancını sömürüyor. Ne demek ikinci peygamber? Bizim bildiğimiz son peygamberdir, sevgili Peygamberimiz. Davutoğlu bir şey dedi mi demedi. Ağabeyisi bir şey dedi mi o da demedi. Bunların amacı ne? Din tüccarlığı yapıyor bunlar, dindar değiller bunlar. Dini siyasete alet ediyorlar bunlar. İktidarda kalmak için yapmayacakları hiçbir şey yoktur. Din, iman, Kur'an, peygamber dahil, her şeyi istismar ediyorlar. Bu kadar vicdansız insanlar bunlar.

AKP Düzce Milletvekili Fevai Aslan. 16 Ocak 2014. Başbakan Erdoğan için söylüyor: "Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir liderdir. İşte bunun için önünü kesmek istediler." Ne zamandan beri bir siyasi lider Allah'ın bütün vasıflarını üstünde toplamaya başladı. Hala uyanmayacak mısın hala konuşmayacak mısın?

Sözde bu ülkede bir de Diyanet İşleri Başkanlığı var. Nasıl oluyor bunlar? Hiçbir CHP'li, namuslu hiçbir yurttaş, mütedeyyin hiçbir yurttaş, dindar hiçbir yurttaş böyle bir cümle kullanamaz. Ama bunlar siyasette kullanıyorlar. Din siyasetin, ticaretin aracı olabilir mi?

AKP Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin. 9 Ekim 2012. Sevgili Peygamberimiz için nüfus kağıdı çıkarıyor, arkasına AKP'nin amblemini koyuyor. Çocukları arasına da "Tayyip" diye bir isim ekliyor. Siz de din, iman, vicdan, Allah korkusu yok mu? Davutoğlu bir şey dedi mi tık yok. Ağabeyisi bir şey dedi mi tık yok. Çünkü iktidarda kalmak için her şeyi istismar ederler bunlar. Bunları iyi tanıyın. Hani Ahmet Arif diyor ya  "Engerekler ve çıyanlardır bunlar" diye. Aynen öyle."

Karikatür deyince, Rasmussen vardı Danimarka Başbakanı. Orada da sevgili peygamberimizin karikatürü yapılmıştı. Bunlar, gittiler tıpış tıpış,  gittiler oylarını kullandılar, Rasmussen'i NATO genel sekreteri yaptılar.


"Yahu Kur'an ile nasıl alay edersin?"
Egemen Bağış 19 Mart 2014'te "Bu bakara iyi makara" diyor.
Beni bağışlayın. "Bu bakara iyi makara. Google'a gir, Kuran'da nankörlük,  kardeşlik bilmem ne diye search yap, hepsi çıkıyor. Oradan beğen bir tane salla gitsin" diyor.

Evet, kuran ile alay ediyor, yahu kuran ile nasıl alay edersin sen? Nerede bu kişi, Başbakanın da abisinin de  koltuğunun altında.

Kalkmışsın utanmadan CHP’yi suçluyorsun. İnsanda biraz utanma olur. Bunların  bütün kirli çamaşırlarını sermek zorundayız. Düne kadar cami yalanlarını yapıyordu. Davutoğlu'na söylüyorum. Sen temiz bir ibadethane mi görmek istiyorsun, cami mi, cemevi mi görmek istiyorsun CHP'li belediyelere git, göreceksin orada.

Araştırsak çok daha örnek çıkar. Bunu yapan insanların yakından uzaktan Müslümanlıkla ilgisi yoktur. Bunları söyleyenlerin dinle ilgisi yoktur. Din tüccarı ayrı dindar ayrı. İkisini ayırıyorum. Sevgili Peygamberimizin bir sözü var "sizden öncekiler şu yüzden helak oldu. İçlerinden güçlü biri hırsızlık yapınca onu serbest bıraktılar, güçsüz biri yapınca cezalandırdılar. Yemin ederim kızım Fatma da çalsa mutlaka cezalandırırım" diyor.

İzin verirseniz Yunus Emre'den dörtlük okuyarak bu bölümü bitirelim. Bir hak aşığı Yunus Emre

"Emeksiz zengin olanın
Kitapsız bilgin olanın
Sermayesi din olanın
Rehberi şeytan olmuştur"

    Salı, 20 Ocak 2015 15:51

Bağlantılı Konular