Perihan Sarı Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri ile ilgili bilgi verdi

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, yazılı bir açıklama yaparak Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri ile ilgili bilgi verdi. Sarı’nın açıklaması şöyle:

“Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bütün hızıyla sürüyor. Aydın ve Antalya’da tamamlanan eğitimin ardından; bu hafta sıra Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta.

Sonraki tarihler için programa katılım başvuruları internet üzerinden sürüyor.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE) 05 – 06 Temmuz 2013 tarihlerinde Gaziantep’te devam ediyor. Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta ; Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlar ve muhtar adayı olan 250’ye yakın katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, İletişim, Halkla İlişkiler ve Propaganda dersinin yanında;  yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve başarılı sosyal demokrat belediyecilik uygulamalarını izleyerek programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek.

Ayrıca, Gaziantep’te yapılacak eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, belirlenen bölge merkezlerinde Temmuz ayında Büyükşehirler için iki, Eylül ayından itibaren de diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek.

Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

    Perşembe, 04 Temmuz 2013 14:32

Bağlantılı Konular