Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin geleceğini bizler, bu ülkenin ahlaklı insanları yazacak"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: "500 yıllık uygarlaşma, 500 yıllık ahlakı, adaleti yüceltme, 500 yıllık yolsuzluklarla mücadele kavgamız var. Hiç kimse bizi bu yoldan asla ve asla döndüremez ve döndüremeyecektir. Bu yolsuzluklar, bu yasaklar, bu yoksulluklar elbette bir gün bitecektir."

"Ben bu umutlarla buraya geldim, bu umutlarla bu konuşmamı yaptım. Bu umutlarla Konya'ya gideceğim Şeb-i Arus törenlerine katılacağım. Bu umutlar sizin de yüreklerinizde yeşersin diyorum." diye konuşmasını tamamlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu TBB Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi (GÜSAM)'ın 17 /25 Sempozyumunda şunları söyledi;

"Türkiye'nin geleceğini bizler, bu ülkenin ahlaklı insanları yazacak. 500 yıllık uygarlaşma kavgamız var. 500 yıllık ahlakı, adaleti yüceltme kavgamız var. 500 yıllık yolsuzluklarla mücadele kavgamız var. Hiç kimse bizi bu yoldan asla ve asla döndüremez ve döndüremeyecektir. Bu yolsuzluklar, bu yasaklar, bu yoksulluklar elbette bir gün bitecektir. Bunun mücadelesini toplum olarak birlikte yapmak zorundayız. Türkiye bugün her bakımdan kötü yönetiliyor. Her bakımdan. Sorun üreten bir hükümet var. Kendisi sorun olan devasa bir hükümet var şuanda karşımızda. Kendisi sorun olan bir hükümet sorunları çözemez. Sorunları çözemeyen bir hükümet sorunların yumağı haline gelir.

Bugün AKP Türkiye'nin ekonomik büyümesinin, zenginleşmesinin, bereketinin önündeki en büyük engeldir. Biz yatırımın kaçtığı, işçinin de köle düzeyinde çalıştığı bir Türkiye istemiyoruz. Biz hukuka saygı duyulan bir Türkiye istiyoruz. Biz hesap verebilen bir kamu yönetimi istiyoruz. Biz hakimlerin, savcıların sürülmediği, avukatların adliye koridorlarında darp edilmediği bir Türkiye istiyoruz. Biz üreten, büyüyen ve kalkınan bir Türkiye istiyoruz. Biz düşüncesi ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun özgürce düşüncesini açıklayabilen bir Türkiye istiyoruz.

Biz havuz medyası oluşturan işadamları değil, biz ülkesine yatırım yapan, istihdam yaratan, onurlu, saygılı işadamları istiyoruz. Biz kaçakçıların, hırsızların, yolsuzların değil, girişimcilerin, emekçilerin, namuslu insanların başının dik gezdiği bir ülke istiyoruz.

Bu arada birkaç sözümde muhafazakarlara değerli arkadaşlarım. Dindar insan sizin paranızı çalan insan değildir. Dindar insan bu ülkedeki vatandaşın parasını çalan insan değildir. Dindar insan hırsızların değil, garibanların, mazlumların yanında duran insandır. Dindar insan hırsızların değil, garibanların, mazlumların yanında duran insandır. Din ne aldatmak için vardır, ne de aldanmak için vardır. Din, ahlaklı ve onurlu bir şekilde yaşamak için vardır.

O nedenle bütün mütedeyyin kardeşlerime de sesleniyorum. Hepiniz elinizi vicdanınıza koyun ve yeniden düşünün. Mazlumların ezildiği, ahlaklı insanların ezildiği, düşüncesini açıkladığı için insanların hapse tıkıldığı bir Türkiye'yi istemiyoruz. Huzur içinde, barış içinde, kardeşlik içinde yaşayacağımız, herkesin karnının doyduğu, bebeklerin açlıktan ölmediği, aybaşını nasıl getireceğim diye kimsenin düşünmediği, refahı yüksek olan bir Türkiye istiyoruz. Bu Türkiye'yi yeniden inşa etmek bizim elimizdedir. Sizin elinizdedir. 77 milyon insanımızın elindedir. Sizin inancınızı sömürenlere asla prim vermeyiniz. Sizin kimliğinizi sömürenlere asla prim vermeyiniz. Sizin yaşam tarzınızı sömürenlere asla prim vermeyiniz. İnsanı insan olarak göreceğiz, Allah'ın yarattığı en değerli insan olarak göreceğiz. O zaman hepimiz oturup yeniden düşüneceğiz. Bu güzel ülkede beraber yaşıyor muyuz? Beraber yaşayacağız. Kararlı mıyız? Kararlıyız. Neyin paydasında kararlı olacağız? Ahlakın, adaletin, kardeşliğin, dostluğun, bunların paydasında. Demokrasinin, özgürlüğün paydasında beraber olacağız. Ayrışmanın zamanı değil. Bölünmenin de zamanı değil. Birlik olmanın zamanıdır. Birlik olacağız ki güçlü olalım. Birlik olacağız ki sesimiz daha gür çıksın.

Ben bu umutlarla buraya geldim, bu umutlarla bu konuşmamı yaptım. Bu umutlarla Konya'ya gideceğim Şeb-i Arus törenlerine katılacağım. Bu umutlar sizin de yüreklerinizde yeşersin diyorum.

Hepinize en içten saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum değerli kardeşlerim."

    Çarşamba, 17 Aralık 2014 14:16

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica