CHP Konak'tan Sivas anması

CHP Konak İlçe Gençlik Kolları, Karabağlar'ın da katımıyla basın açıklaması düzenledi.

 

Madımak Oteli katliamının 20.yılı sebebiyle, CHP Konak İlçe Gençlik Kolları, CHP Karabağlar Gençlik Kollarının da katımıyla basın açıklaması düzenledi.

Yapılan basın açıklamasına CHP İl yönetiminden Hüseyin Mutlu Akpınar, İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu ve yönetimi, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz ve yönetimi, Eski İl Başkanı Tacettin Bayır, CHP Konak Eski İlçe Başkanı Tayfun Emre ve çok sayıda partili de katıldı.

Kemal Özdönmez'in konuşmasının ardından, gençler Konak yaya üst geçidinin demirlerine MADIMAK KÖPRÜSÜ yazılı pankartlar astılar.
Özdönmez'in basın açıklaması:

" 'Sizin hiç babanız yakıldı mı?' Böyle soruyor katledilen Metin ALTIOK'un kızı Zeynep ALTIOK.
20 yıldır yanıyor canımız, hala alevler içerisindeyiz.
Bugün, yobazlar tarafından Sivas'ta aydınlarımızın, kardeşlerimizin, hocalarımızın katledilişinin 20. yılı.
Tüm deliller, kişiler, koruyup kollayanlar ortada olmasına rağmen zaman aşımına uğramış bir leke var alnımızda. Alay edercesine düşürülmüş bir dava ve "Hayırlısı olsun" diyen bir başbakan var karşımızda.

Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir yıl olarak geçen 93 yılının olaylar silsilesinin parçası olan Sivas Katliamı, dönemin mevcut siyasi iktidarının ve cumhurbaşkanının Amerikan emperyalizminin maşası olmasının bir sonucudur. Bugün de göğsünü kabartarak 'BOP'un eş başkanıyım' diyen Amerikan emperyalizm eden 93 yılı zihniyetinin bir aynası şu anda siyasal iktidardır.
Bu katliamda 35 kişi değil insanlık öldü yoldaşlarım!

İnsanlık tarihi boyunca bu derece hain planlar Kızıldere, Maraş, Çorum, Hocalı, Bosna'dan sonra Sivas'ta uygulanmış, vahşice Uludere ve Reyhanlı'da devam etmiştir. Bu acıları yaratan, yaşatan ve sonradan bu kişilere sahip çıkanları kınıyoruz ve lanetliyoruz.

“Yakan”ları, “bakan”ları ve “ak”layanları UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!
Yeterince can acıtılmamış gibi 3. köprü ile vurdular CAN'lanmızı. Tarihteki en büyük Alevi katliamcısı olan Yavuz Sultan Selim’in adım verecekler 3. Köprüye. Kışkırtacaklar insanlarımızı. Devlet eliyle öteleyecekler. Tıpkı "Reyhanlı'da 53 Sünni vatandaşımız öldü" dedikleri gibi...
İşte tüm bunları gerçekleştirenleri kınıyoruz ve 3. köprüye iktidarın verdiği bu isme karşılık biz de bugün bu köprüye yaşananların unutulmaması ve bir daha tekrarlanmaması için "MADIMAK" adını veriyoruz. Daha sonra bu acılan yaşayan insanlara ARTIK saygı göstererek, acılarım bir nebze de olsa hafifletmek için Madımak Kültür Merkezi'nin "Madımak Utanç Müzesi" olmasını talep ediyoruz.
Katliamda yaşamını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. "

 

Haber: Gerçek Gündem

    Çarşamba, 03 Temmuz 2013 12:17

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica