Maden işçileri son yolculuklarına uğurlandı

Karaman'ın Ermenek İlçesi'ndeki maden ocağında dün cansız bedenlerine ulaşılan Kamil Yaman, Mehmet Özcan, Hasan Tuncer, Hüseyin Gültekin ve Ali Haznedar CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı cenaze töreninden sonra toprağa verildi.

Cenaze araçlarıyla Ermenek Devlet Hastanesinden alınarak Nezehat Ahmet Keleşoğlu Camisi'ne getirilen maden işçilerinin cenaze namazı ve defin törenine Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile birlikte vali, kalabalık bir CHP heyeti ve yerleşim biriminde bulunanların tamamına yakını ile ilgililer, görevliler katıldı.

Karaman Müftüsü Nuri Değirmenci, tören öncesi yaptığı konuşmada, işçilerin şehit hükmünde olduğunu belirterek, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in daha önceki toplu cenaze namazında yaptığı iş güvenliğiyle ilgili konuşmasını hatırlattı. Cuma namazının ardından, cami önünde 5 işçi için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Cenaze töreni sırasında madencilerden Mehmet Özcan'ın 10 yaşındaki oğlu baygınlık geçirdi. İşçilerden Ali Haznedar'ın tabutunun üzerine de baret ve bebeğinin patiği kondu. Daha sonra Türk bayrağına sarılı tabutlar mezarlıklara  götürüldü ve cenazeler gözyaşları içinde toprağa verildi.

    Cuma, 05 Aralık 2014 17:15

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica