CHP'li gençler Madımak'ta

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız: “Nerede bir zulüm varsa, Taksim’de, Lice’de, Reyhanlı’da, Roboski’de biz olacağız ve direne direne kazanacağız.”

 

Madımak Katliamı’nın 20. yıldönümü nedeniyle CHP Gençlik Kolları MYK Üyeleri ile birlikte Sivas’a giden CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan Yıldız, Ali Baba Mahallesi’nde toplanan yaklaşık bin gençle birlikte kortej halinde Madımak Oteli’ne doğru yürüyüşe geçti. Madımak programına özel tişörtleriyle hazırlanan CHP Gençlik Kolları, katledilen 35 can için gökyüzüne 35 dilek balonu gönderdiler. “Fikirlerimizden korktular, korktuklarını yaktılar, yakamadıkları buradalar”, “Sivas’ın hesabı sorulacak”, “Madımak’ı unutma, unutturma”, “Hükümet istifa, Tayyip yüce divana” şeklinde slogan atan CHP Gençlik Kolları adına bir açıklama yapan Yıldız, “Bizler bu ülkenin ilerici, yurtsever, devrimci, demokrat gençleri olarak meşru davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Taksim’de, Lice’de, Roboski’de, Reyhanlı’da, nerede bir zulüm varsa biz orada olacağız ve direne direne kazanacağız” dedi.

Cem Vakfı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun da desteklediği yürüyüşün sonunda Madımak Oteli önünde, demokratik kitle örgütlerinin oluşturduğu tertip komitesi adına bildirgeyi CHP Sivas İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Gamze Soylu okudu. Aradan geçen 20 yıla rağmen Madımak’ın halen yanmakta olduğunu bildiren Soylu, “Bugün Madımak Katliamı’nın canilerine avukatlık yapan, zaman aşımına “Hayırlı olsun” diyen, Maraş’ta Alevi yurttaşlarımızın evlerinin işaretlenmesine göz yuman, Malatya’da sürgün davasında sanıkların suçlarını kabullendikleri ifadeleri bilgisayardan sildiren ve Alevilerin kutsal mabedleri olan cem evlerine “cümbüş evi” diyen sözde Alevi açılımıyla kendi Alevilerini yaratmaya çalışan anlayış ülkemizi yönetmektedir” diye konuştu.

    Salı, 02 Temmuz 2013 15:12

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica