Ankara Milletvekili Gök, ekili arazileri yanan Haymana’nın Aktepe ve İncirli köylerini ziyaret etti

Haymana’nın Aktepe ve İncirli köylerinde çıkan yangında 1500 dekarlık ekili arazinin kül olması üzerine Ankara Milletvekili Gök bölgeyi ziyaret ederek çiftçinin zararını yerinde tespit ederek sorunlarını dinledi.

 

Zor şartlarda geçimlerini sürdüren Aktepe ve İncirli çiftçileri biçerdöverlerin biçim için tarlalara gireceği gün meydana gelen yangın nedeniyle büyük üzüntü yaşadı.

Ankara Milletvekili Gök soru önergesi verip haymana’ya gitti
Yaklaşık 1500 dekarlık arazi için Aktepe ve İncirli köylülerinin Ziraat Bankasına, Tarım Kredi Kooperatifine ve kamu kuruluşlarına gübre, tohum ve traktör nedeniyle hayli borç yapmış oldukları ve yangınla doğan zarar nedeniyle büyük sıkıntıya girdiklerini belirten Ankara Milletvekili Levent Gök, yangında mahsulü yanan köylülerin zararının giderilmesi, köylülerin Ziraat Bankasına, Tarım Kredi Kooperatifine ve kamu kuruluşlarına gübre, tohum ve traktör borçlarının ertelenmesini ve yeniden yapılandırılmasını, çiftçi zararlarının karşılanmasını istedi.

Geçmiş olsun ziyareti
Önerge verdikten sonra Haymana’ya giden Levent Gök, CHP Haymana İlçe Başkanı Fazlı Çınar’la birlikte Aktepe ve İncirli köylerinde yanan tarlalarda inceleme yaptı. Aktepe muhtarı İsmet Yıldırım ve İncirli muhtarı Kemal Yılmaz’a büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Levent Gök, çiftçi zararlarının karşılanması ve borçların ertelenerek yeniden yapılandırılması konusunda Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ne sunduğu yazılı soru önergesi hakkında köylülere bilgi vererek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Köylüler Devlet kurumlarından ilgi beklediklerini ifade ederek, Ankara Milletvekili Levent Gök’e sorunlarına sahip çıktığı için memnuniyetlerini ifade ettiler.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 02 Temmuz 2013 12:45

Bağlantılı Konular