Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün 76. ölüm yıldönümünde bir mesaj yayımladı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "'Bağımsızlık ve Demokrasi benim karakterimdir'" diyen ve bize başta Cumhuriyet ile CHP olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız emanetler bırakan Atatürk'ü özlemle, saygıyla anıyoruz." dedi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 76. Ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı şöyle:
"Kurtuluş Savaşımızın  eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76'ncı yıldönümündeyiz.

Mazlum milletler için kurtuluşun bağımsızlığın ve egemenliğin hem kahramanı, hem de sembolü olanGazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. Yıldönümünde de fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla,

bizim çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma,
gerçek anlamda demokrasiye geçme,
kadın erkek eşitliğini sağlama,
sosyal hukuk devletini hayata geçirme ve kimsesizlerin kimsesi olma mücadelemize önderlik etmektedir.

"Bağımsızlık ve Demokrasi benim karakterimdir" diyen ve bize başta Cumhuriyet ile CHP olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız emanetler bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi adına özlemle anıyor, etle tırnak haline gelmiş halkımız adına saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz"

    Pazartesi, 10 Kasım 2014 11:44

Bağlantılı Konular