CHP yerel seçim atağını uşakta başlattı

İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Hatay Milletvekilleri Mevlut Dudu, Refik Eryılmaz, Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş, Manisa Milletvekili Hasan Ören, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın ev sahipliğinde Uşak’ta buluşarak, yerel seçim atağını başlattı.

CHP Milletvekillerinin katılımıyla başlayan programın ilk ayağında Uşak Halk Evi’nde yurttaşlar ve partililer ile buluşmayla başladı. CHP Milletvekilleri ardından Uluslararası Eşme Kilim Kültür ve Sanat Festivali açılışına katıldı. Demokratik kitle örgütü temsilcileri, oda başkanları, ilçe başkanları, belediye başkanları ve halkla beraber kahvaltıda bir araya gelen CHP Milletvekilleri yerel seçimlere yönelik hem nabız yoklaması yaptı hem de gündemdeki diğer konuları değerlendirdi.

“CHP, Uşak’ta iddialı bir partidir”
Uşak merkez ve İlçelerinde yapacakları çalışmanın kapsamından bahseden Uşak Milletvekili ve çalışmanın ev sahipliğini yapan Dilek Akagün Yılmaz, “Uşak’ta iddialı bir parti olan CHP’nin tüm Türkiye’de görülmesini sağlamak istiyoruz. Bugün burada Uşak halkına bir mesaj vermek amacıyla bulunuyoruz. Yerel seçimler öncesinde CHP’nin birliğini bütünlüğünü, bir arada çalışma azmini Uşak halkına göstermek istiyoruz. Yerel seçimler öncesinde CHP Uşak örgütlerine bir motivasyon sağlamak istiyoruz.  Uşak’taki demokratik kitle örgütleriyle, örgütümüzle, halkımızla buluşarak yaklaşan yerel seçimler öncesinde onların duygu ve düşünce dinleyip önerilerini alacağız. Hatay milletvekillerimiz Suriye politikası konusunda; Türkiye’nin savaşa sürüklenmek istendiği bir ortamda konuya farkındalık katarak Uşak halkını bilgilendirecekler” dedi.

“AKP gidecek Türkiye yükselecek”
İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ise Uşak çalışmasını söyle değerlendirdi: “Parti Meclisi Üyesi olarak Uşak ilimizin sorumlu PM üyesiyim. Uşak’la Aralık 2010’dan başlayan yakın bir ilişkim var. Arkadaşlarımla birlikte olmak görevim ve Uşak’ta yaptığımız iş zevkle yerine getirdiğim bir çalışma. Farklı illerden Milletvekilleri ile Uşak’ta olmak farklı illeri burada buluşturmak anlamına geliyor. Özellikle Hatay’dan gelen milletvekili arkadaşlarımız Reyhanlı’daki acıyı, sınırımızda yaşanan kabul edilmez olayları, Suriye’de yaşanan iç savaş ve bundan Türkiye üzerinde doğabilecek etkileri merak eden Uşaklı yurttaşlarımıza anlatma imkanı bulacak. Hem gündeme dair değerlendirmelerin yapılacağı hem de yerel seçimlere dair nabzın tutulacağı Uşak çıkarmasında çok yönlü bir alışveriş gerçekleşecek. Burada Uşak halkından aldığımız güçle tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da CHP’nin gümbür gümbür geldiğini herkese göstermek istiyoruz”.

“Uşak’ta başarılı olmak için neler yapılması gerekiyor sorusunun cevabını arıyoruz”
Uşak’taki seçim startı çalışmasına katılan Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ise yerel seçimler sürecine girdiğimiz bugünlerde Uşak’taki siyasi nabzı almak için buradayız diyerek şöyle konuştu: “Yavaş yavaş yerel seçimler sürecine girdiğimiz bugünlerde demokratik kitle örgütleriyle, örgütlerimizle halkla bir araya gelerek buradaki siyasi nabzı alacağız. Uşak halkının CHP’den, Milletvekillerinden talepleri nedir, tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da başarılı olmak için neler yapılması gerekiyor araştırmaları yapacağız. Uşak’taki örgütlerimize destek vermenin yanında, demokratik kitle örgütleriyle dayanışma içinde olduğumuzu ifade etmek için buradayız.” dedi. Türkiye’nin birçok ilinde Suriye ile ilgili panellere katılan ve sınırda yaşanan gelişmeler ile ilgili bilgiler veren Eryılmaz Uşak ziyaretleri çerçevesinde CHP Milletvekilleri olarak Suriye sınırında yaşanan gelişmeler ve Türkiye’nin izlediği Suriye politikası ile ilgili bilgiler verileceğini belirtti.

“Amacımız Uşak’taki yerel seçimlerde mutlak başarıdır”
Uşak ziyaretinin temel amacının yerel seçimlerde mutlak başarı yakalamak olduğunu söyleyen Mevlut Dudu ise “Uşak Milletvekilimiz Dilek Akagün Yılmaz’ın ev sahipliğinde yaklaşan yerel seçimlerde Uşak örgütümüzde destek vermek için buradayız. CHP Uşak İl Başkanımız Bülent Horasan ile birlikte Uşak’taki demokratik kitle örgütü ve meslek odaları temsilcileri ile görüşeceğiz. Yerel seçimler öncesinde kalabalık bir CHP heyetiyle buradayız, amacımız Uşak’taki yerel seçimlerde mutlak başarıdır” dedi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 01 Temmuz 2013 09:31

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica