Muharrem İnce CHP Çiftlikköy ilçe teşkilatının yemeğine katıldı

“ İmam diyor ki ‘Ben Müslümanım yalan söyleyemem. İmam diyor ki ‘Ben camide içildiğini de, içeni de görmedim.’ Vay sen misin bunu diyen, imama 6 saat terörle mücadelede sorgulama yapıyorlar.”

Grup Başkanvekili Muharrem İnce CHP Çiftlikköy ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen yemeğe katıldı. Y

emekte sohbet ederken, Türkiye’de bilgi kirliliğinin olduğunu hatırlatan İnce, “Yandaş bir medya var. Bu yandaş medya her türlü haberi çarpıtarak yayınlıyor. İnsanları maniple ediyor. Toplumu yönlendirmek istiyor. Toplumu yanlış yönlere doğru kanalize ediyor. Bunlara karşı uyanık olalım” dedi.

Görüşlerini açıklarken, ‘AKP, bu toprakların yapısı değildir. Bu AKP bir elde, yandan çıkmış altıncı parmak gibidir. Bunlar farklı. Bunları sandıkta yenmemiz lazım” diyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce: Taksim Gezi Parkı olaylarına Dolmabahçe’deki “Bezmi Alem Camii’nde içki içildiği iddiasına da değinerek şunları söyledi;

“Hepimiz biliriz ki bu ülkenin Alevisi, Sünnisi, Şafiisi, Ateisti, namaz kılanı, kılmayanı hiç fark etmez. Bu topraklarda yüzlerce yıldır herkes camiye saygı duymuştur. Hiç kimse camide böyle bir iş yapmaz. Bunu herkes bilir. Ancak bir meczup olursa onu bilemem ben. İmam diyor ki ‘Ben camide içildiğini, içeni görmedim.’ Vay sen misin bunu diyen, imama 6 saat terörle mücadelede sorgulama yapıyorlar. İmam diyor ki ‘Ben Müslümanım yalan söyleyemem.’ Şimdi iki korku var. Bir yanda Allah korkusu, öbür yanda Tayyip korkusu. İmamda Allah korkusu ağır bastı. Şimdi AKP’lilere sesleniyorum: İnşallah sizde de Allah korkusu ağır basar, o partiyi terk eder gidersiniz.”

    Pazartesi, 01 Temmuz 2013 12:03

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica