Nihat Matkap Gezi Parkı eylemine destek gösterilerinde saldırıya uğrayaran Ali İsmail Korkmaz'ın yakınlarını ziyaret etti

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Gezi Parkkı eylemine destek için Eskişehir'de, geçen 2 Haziran'da gösteriler sırasında polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta 5-6 sivil kıyafetli kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın hastane önünde bekleyen yakınlarını ziyaret etti.

Eskişehir’e gelen Nihat Matkap, CHP İl Başkanı Erman Gölet ve Parti Meclisi üyesi Prof.Dr. Gaye Usluer ile birlikte Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi süren Ali İsmail Korkmaz’ın, Acil Servis önünde bekleyen yakınlarıyla görüştü.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1′inci sınıf öğrencisi Aliİsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, annesi Emel Korkmaz ve avukat olan ağabeyi Gürkan Korkmaz’a geçmiş olsun dileklerinde bulunan Nihat Matkap, gazetecilere yaptığı açıklamada olayın faillerinin bulunmasını istedi.

Emniyet ve adliye üzerine gölge bırakmamalı

Ali İsmail Korkmaz’ın iyileşmesi için herkesin dua ettiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap şöyle konuştu:

“Doktorlar henüz umut verici bir değerlendirme yapamıyor, bu çok üzücü. Türkiye’nin bütün aydınlık yüzleri dua ediyor. Bütün arkadaşların desteği devam ediyor. Öncelikle onun kurtulması, ailesiyle buradan yürüyerek okuluna gitmesi en önemlisi. Bütün amacımız, arzumuz o. İsmail’in davasını takip eden hukukçu arkadaşlarla görüştüm, delillerin karartılmasına yönelik ciddi kuşku da var. Gerek adliye gerek emniyet güçlerimiz üzerine gölge bırakmamalı. Türkiye’nin demokrasisi adına, özgürlükleri adına bunlar çok önemli. Emniyet güçlerimizin donanımını biliyorum. Uçan kuşu bile dinleyebilirler. Bunu çözebilecek güçteler. Polis de hata yapabilir, başkası da hata yapabilir, ama bu hatanın üstüne gitmek gerekiyor. O nedenle aile olsun, kamuoyu olsun bu tahkikatın yürütülmesi konusunda bu endişelerin giderilmesini bekliyorum. Tüm bunlardan önemlisi onun sağlığına kavuşması, ona dua edeceğiz.”

Hemşeri desteğine teşekkür

Ali İsmail Korkmaz’ın yakınları, kendilerinin Hataylı olduklarını belirterek, hemşerileri Nihat Matkap’a Eskişehir’e gelip geçmiş olsun dileklerinden bulunmasından dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

    Pazar, 30 Haziran 2013 11:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica