"MEB öğrencileri ve velileri mağdur etmektedir"

Akkaya: "Milli Eğitim Bakanlığı var olan sorunları derinleştiren ve yeni sorunlar yaratan uygulamalarıyla öğretmenleri, öğrencileri ve velileri mağdur etmektedir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya Eğitim Emekçilerinin gerçekleştirdikleri bir günlük grevlerine destek verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı önünde grev yapan Eğitim-Sen Sendikası üyelerine hitap eden Akkaya burada yaptığı açıklamada; "Ülkemizin sorunları giderek artmaktadır. İktidarın görevi bu sorunları çözmektir. Ancak bunun tam aksi olmakta; sorunlar giderek artmakta ve toplum kutuplaştırılmaktadır" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın; var olan sorunları derinleştiren ve yeni sorunlar yaratan uygulamalarıyla öğretmenleri, öğrencileri ve velileri mağdur ettiğini belirten Akkaya; Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ile eğitimin tam bir kaosa dönüştüğünü ifade etti.

Yakup Akkaya; "Eğitim kadrolarında zorunlu rotasyon kitlesel sürgün haline dönüşmüş ve aileler parçalanmıştır. 140 bin öğretmen açığı olduğunu biliyoruz. Yıllardır atama yapılmasını bekleyen öğretmenlerimiz var" diyerek buna rağmen 40 bin öğretmen ataması yapılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Engelli öğretmen adaylarının görmezden gelinmesinin, kadro açılmamasının tek nedeni; yaptığı uygulamalarla çağdaş eğitimin dibine dinamit koyan, kafasının içi zihin engelleriyle dolu olan; Milli Eğitim Bakanıdır" diyen Akkaya; CHP olarak alanlarda haklarına ve geleceklerine sahip çıkmaya çalışan eğitim emekçilerinin bu eylemine hak verdiklerini ve sonuna kadar desteklediklerini ifade etti. Konuşmasının sonunda Yakup Akkaya tüm emekçileri sevgi ve saygıyla selamladı.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 25 Eylül 2014 15:24

Bağlantılı Konular